Warning: getimagesize(https://www.wiadomoscihandlowe.pl/img/artykuly/65791_ministerstwo-rozwoju- wzrasta-aktywnosc-g_1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad request in /home/vhost/wiadomoscikosmetyczne.pl/public_html/includes/klasy/class.artykuly.php on line 1376

HANDEL I DYSTRYBUCJA

RAPORTY I ANALIZY

 

3 sierpnia 2020, 12:24wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Wskaźnik PMI przekroczył w lipcu próg 50 pkt. Indeks wzrósł trzeci raz z rzędu i wyniósł 52,8 pkt. wobec 47,2 pkt. przed miesiącem. Wskazuje to na wzrost aktywności gospodarczej w Polsce, a tempo wzrostu nowych kontraktów było najszybsze od lipca 2018 r. - informuje Ministerstwo Rozwoju.

REKLAMAEco&More belka w artykułach Perły (23-29.09.2020)
Dane dot. odczytu indeksu PMI za lipiec w polskim sektorze przemysłowym wskazują na wzrost aktywności gospodarczej

Dane dot. odczytu indeksu PMI za lipiec w polskim sektorze przemysłowym wskazują na wzrost aktywności gospodarczej (fot. Adobe)

Miesięczny wzrost głównego wskaźnika (+5,6 pkt) był jednym z silniejszych w historii badań. Był to jednocześnie zdecydowanie lepszy wynik od oczekiwań analityków. Poprawa wskaźnika w innych państwach naszego regionu, tj. w Czechach i na Węgrzech była zdecydowanie wolniejsza, odpowiednio o +2,1 pkt. oraz +3,4 pkt.

W ogólnej ocenie IHS Markit w lipcu warunki gospodarcze w polskim sektorze wytwórczym uległy poprawie. Znoszenie ograniczeń zaowocowało wznowieniem  działalności przedsiębiorstw, dzięki czemu wzrosły: produkcja, nowe zamówienia, eksport oraz aktywność zakupowa.

Wzmożony napływ nowych zleceń odnotowano zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach zagranicznych. Z drugiej zaś strony, w lipcu br. pomimo poprawy produkcji przemysłowej kontynuowany był zniżkowy trend poziomu zatrudnienia. Warto tu jednak zaznaczyć, że rozpoczął się on długo przed wybuchem pandemii, a obecne tempo jego redukcji było najwolniejsze od pięciu miesięcy.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony