REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020

KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

 

13 grudnia 2019, 12:59wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Zakupy świąteczne mieszkańców UK mogą sięgnąć w tym roku prawie 50 mld funtów

Zakupy świąteczne mieszkańców UK mogą sięgnąć w tym roku prawie 50 mld funtów (fot. Adobe)

Sprzedaż detaliczna w UK w grudniu jest prognozowana na 48,7 mld funtów, co oznacza wzrost o 3,8 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Oczekuje się, że sprzedaż online będzie stanowiła 23,7 proc. całej sprzedaży detalicznej, generując w grudniu 11,6 mld funtów - podaje agencja rynkowa Mintel w swoim raporcie o zakupach prezentów świątecznych w Wielkiej Brytanii.

REKLAMABELL - belka w artykułach Perły - 25.09.-01.10.2020

Sprzedaż detaliczna wyraźnie wzrośnie w Wielkiej Brytanii przed świętami Bożego Narodzenia i przewiduje się, że największy udział w tych dynamicznie rozwijających się liczbach będą stanowili detaliści nieżywnościowi, którzy mogą przynieść 23,9 mld funtów, w tym 4,2 mld funtów ze sprzedaży online sklepów fizycznych.

- Kilka świątecznych okresów w ostatnich latach pokazało, że klienci mogą być odporni na niepewne czasy i uważamy, że podstawowy popyt utrzyma się na dość wysokim poziomie. Ponad połowa (53 proc.) brytyjskich konsumentów uważa, że ​​wizyty w sklepach to dobry sposób na rozpoczęcie świątecznego nastroju - skomentował Nick Carroll, zastępca dyrektora ds. badań detalicznych w Mintel.

Jednak konkurencyjny charakter innego święta handlowego - Black Friday - jest coraz bardziej odczuwalny przez detalistów.

- Niektórzy kluczowi gracze powstrzymywali się od udziału w tym wydarzeniu, jednak biorąc pod uwagę entuzjazm sprzedawców online tylko w Czarny Piątek, dla wielu z nich obawa przed utratą sprzedaży na dzisiejszym wysoce konkurencyjnym rynku oznacza, że ​​muszą się zaangażować w te promocje - dodaje ekspert.

Prawie 40 proc. Brytyjczyków planowało skorzystać z tegorocznych promocji z okazji Czarnego Piątku.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony