PRODUCENCI I MARKI

Inwestycje

Biznes

Eksport

 

27 kwietnia 2020, 10:17wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
W 2019 roku firma Miraculum rozpoczęła odbudowę swojej pozycji na rynku

W 2019 roku firma Miraculum rozpoczęła odbudowę swojej pozycji na rynku (fot. FB Miraculum)

24 kwietnia 20200 r. firma Miraculum przedstawiła wyniki finansowe za 2019 r. Przychody pozostały na zbliżonym poziomie, ale strata netto uległa znaczącemu obniżeniu. Spółka rozpoczęła odbudowę swojej pozycji rynkowej.

REKLAMADIW Group - belka w artykułach Perły - 15-22.09.2020

Spółka Miraculum opublikowała raport finansowy za 2019 r. 24 kwietnia br. po sesji na GPW. 

Jej przychody wyniosły 21,76 mln zł wobec 22,24 mln zł rok wcześniej. Strata z działalności operacyjnej wyniosła 5,71 mln zł wobec straty wynoszącej 4,72 mln zł w poprzednim roku. Spółka zakończyła 2019 rok stratą netto w wysokości 2,67 mln zł wobec straty netto wynoszącej 4,05 mln zł przed rokiem.

W liście do akcjonariuszy poinformowano, że miniony rok był kolejnym etapem w procesie uzdrawiania sytuacji finansowej i odbudowy pozycji rynkowej spółki. Miraculum utrzymało przychody ze sprzedaży na zbliżonym poziomie i znacząco ograniczyło straty finansowe.

W 2019 r. spółka dokonała całkowitej spłaty kredytu w wysokości 6 mln zł. W portfolio spółki są ttakie marki, jak Gracja BIO, Pani Walewska czy Joko. Produkty spółki są oferowane zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach zagranicznych.

Spółka Miraculum to polska firma kosmetyczna z prawie stuletnią tradycją. Jest obecna na Giełdzie Papierów Wartościowych od 13 lat.

Źródło: miraculum.pl

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony