REKLAMAFBK_Banner Główny

Michał Kokoszkiewicz

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Petro Pylypiuk i Bogdan Łukasik

Petro Pylypiuk i Bogdan Łukasik (fot.M.Kokoszkiewicz/Wiadomości Handlowe)

W specjalnej strefie ekonomicznej na lubelskim Felinie już niebawem zacznie pełną parą funkcjonować nowy zakład firmy Modern-Expo. Gotowa jest już część magazynowo-produkcyjna, kończą się także roboty w pomieszczeniach biurowych.

REKLAMABeauty and the Future baner w artykule WK

Modern-Expo to jeden z europejskich liderów w produkcji wyposażenia do sklepów. Firma powstała w latach 90. z połączenia istniejących już wcześniej przedsiębiorstw na czele których stali Bogdan Łukasik i Petro Pylypiuk. Dziś pierwszy z nich jest przewodniczącym rady nadzorczej Modern-Expo Group, a drugi CEO Modern-Expo Łuck. Firma tworzy m.in. boksy kasowe, regały chłodnicze, regały wysokiego składowania oraz lady sprzedażowe. W Polsce wyposażyła większość sklepów sieci Żabka, w całej Europie współpracuje także m.in z Carrefourem, Grupą Metro, Intermarche i McDonald’s. Mimo, że firma ma częściowo korzenie lubelskie, swoje dotychczasowe zakłady ulokowałą w Łucku i Wierchnim Dnieprowsku na Ukrainie oraz w Witebsku na Białorusi.

Teraz przyszedł czas na Polskę. Cały zakład na Felinie liczy sobie 14 tys. mkw., jednak w razie potrzeby będzie go można rozbudować o kolejne 10 tys. mkw. W Lublinie znajdzie się  część biurowa, w której trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe. Zostanie otwarta 15 grudnia. Będzie tam również urządzony tzw. show room, w którym potencjalni klienci Modern-Expo będą mogli zobaczyć produkty oferowane przez firmę. Gotowy jest już za to magazyn, niebawem, najprawdopodobniej na początku przyszłego roku, ma także ruszyć produkcja. – Będzie zorientowana na rynki Bliskiego Wschodu – mówi Anatolij Khodziuk, prezes Modern Expo S.A. – Będzie to także hub dystrybucyjny na terenie Unii Europejskiej – przyznaje Piotr Kraśnicki, dyrektor sprzedaży Modern-Expo Group.

Kilka dni temu dziennikarze mieli także okazję zobaczyć centralę firmy oraz fabrykę w ukraińskim Łucku. Zlokalizowany w budynku niedoszłej, radzieckiej wytwórni paliwa rakietowego zakład zatrudnia ponad 2 tys. osób. To tam projektuje się, a później tworzy całą gamę produktów oferowanych przez Modern-Expo. To tam mieści się również laboratorium, służące do testowania nowych produktów. Firma jednak stale rozwija się, coraz mocniej zaznaczając swoją obecność nie tylko na rynkach wschodnich, ale także na zachodzie Europy. Posiada już biura m.in. w Londynie, Berlinie, Paryżu, Amsterdamie, Moskwie, Dubaju i Lublinie. Ostatnio Modern-Expo przejęło także ukraińską firmę informatyczną R.E.D, która specjalizuje się w projektowaniu nowoczesnego oprogramowania do rozwiązań sklepowych.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony