HANDEL I DYSTRYBUCJA

Prawo

KORONAWIRUS

 

6 sierpnia 2020, 13:03wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Od 1 września wprowadzony będzie obowiązek posiadania oświadczenia o przeciwwskazaniach medycznych do zasłaniania ust i nosa

Od 1 września wprowadzony będzie obowiązek posiadania oświadczenia o przeciwwskazaniach medycznych do zasłaniania ust i nosa (fot. Pixabay)

- Ze względu na to, że według naszych ekspertów nie ma wielu istotnych przeciwwskazań medycznych do tego, aby zasłaniać usta i nos, wprowadzimy od 1 września obowiązek posiadania zaświadczenia - przekazał na czwartkowej konferencji wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

REKLAMADermaglin - Belka w artykułach - Perły - 18-25.09.2020

Jego zdaniem liczba takich przypadków powinna być nieduża ale ministerstwo uprzedza o tym już teraz, aby "każdy mógł w nadchodzących tygodniach wystąpić o takie zaświadczenie".

Rzecznik resortu zdrowia niedawno zapowiadał, że możliwa jest bardziej kategoryczna egzekucja obowiązujących przepisów związanych z maseczkami. Teraz w Polsce jest obowiązek zakrywania twarzy między innymi w sklepach, urzędach, punktach gastronomicznych oraz w komunikacji miejskiej. Twarz trzeba zasłaniać także wszędzie indziej, jeśli nie ma możliwości zachowania półtora metra dystansu społecznego.

Jednak Polacy odpuścili sobie te zasady w ostatnim czasie, tłumacząc się często względami zdrowotnymi. Coraz częstszy brak maseczek w sklepach spowodował reakcję świata handlu, który domaga się prawnej regulacji odmowy obsłużenia klientów nie zasłaniających twarzy.

Łukasz Szumowski powiedział kilka dni temu, że "nie ma medycznych podstaw do nienoszenia maseczek". Minister zapowiedział, że sklepy będą miały prawo odmówić obsługi klientowi bez zasłoniętej twarzy. Dostaną w tym celu odpowiednie instrumenty prawne jeszcze w sierpniu.

- Chcemy wyposażyć w dodatkowe uprawnienia sklepy, by miały prawo nie obsługiwać osób bez maseczek. Będzie to wprowadzone jako norma prawna jeszcze w tym miesiącu – powiedział  szef resortu zdrowia w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony