REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

PRODUCENCI I MARKI

 

28 maja 2021, 10:05Marki produktów skoncentrowanych na higienie były najszybciej rozwijającymi się na świecie w ostatnim okresie

Marki produktów skoncentrowanych na higienie były najszybciej rozwijającymi się na świecie w ostatnim okresie (fot. Shutterstock)

Colgate, Lifebuoy i Dove to najczęściej wybierane marki kosmetyków i produktów do higieny osobistej na świecie, które napędzają wzrost na tym płaskim rynku - wynika z raportu Kantar Worldpanel z 2021 roku, które przedstawił CosmeticsDesign-Europe.

Każdego roku Kantar publikuje raport Brand Footprint w ramach swojego działu Worldpanel, w którym znajduje się 50 najczęściej wybieranych marek dóbr szybkozbywalnych (FMCG) na świecie, z podziałem na kategorie i regiony.

W tegorocznym raporcie z 202, marki kosmetyczne i do pielęgnacji ciała znalazły się na liście 50 najlepszych marek (Ranking Top 50 marek FMCG na świecie), łącznie 15 z nich, z których cztery znalazły się w pierwszej dziesiątce: Colgate (nr 2), Lifebuoy (nr 3), Dove (nr 8) i Sunsilk (nr 9).

W dziedzinie urody i higieny osobistej Colgate przez kolejny rok zajmowała pierwsze miejsce jako najczęściej wybierana marka na świecie. Kolejnymi dziewięcioma najczęściej wybieranymi markami kosmetycznymi i produktami do pielęgnacji ciała na świecie były: Lifebuoy, Dove, Sunsilk, Lux, Dettol, Head & Shoulders, Pepsodent, Nivea i Rexona.

Top 10 rankingów kosmetyków i środków higieny osobistej w Europie nie zmienił się od zeszłego roku, a najczęściej wybieraną marką była Nivea, a za nią Colgate, Dove, Garnier, Always, Gillette, Rexona, Oral-B, Palmolive i Schwarzkopf.

Benjamin Cawthray, globalny dyrektor ds. przywództwa myślowego w Kantar Worldpanel, powiedział, że tegoroczny raport wskazuje na pewne obszary wzrostu, w szczególności higienę, w kategorii urody i higieny osobistej, która bardzo zyskały. Na przykład Lifebuoy i Dettol to dwie najszybciej rozwijające się marki w całej kategorii FMCG w badanym okresie.

- Dettol wzrósł również dzięki produktom do pielęgnacji domu, ale wiele z ich marek dotyczy zdrowia i urody. Drugą najszybciej rozwijającą się marką była Lifebuoy. To bardzo imponujący wzrost, a Lifebuoy w pierwszej pięćdziesiątce przesunął się z piątego miejsca na trzecie. Nie wydaje się to dużo, ale ruchy w pierwszej dziesiątce są bardzo ograniczone - powiedział ekspert w wywiadzie dla CosmeticsDesign-Europe.

Lifebuoy wybrało ponad 339 milionów konsumentów na całym świecie, a w zeszłym roku dotarło do większej liczby kupujących niż kiedykolwiek wcześniej, głównie dzięki silnemu wzrostowi w regionie Azji i Pacyfiku, Indii i Bangladeszu. - Oprócz takich marek jak Lifebuoy, Dettol i Safeguard, produkty, które ogólnie klasyfikujemy jako marki kosmetyczne, nie radziły sobie równie dobrze - zaznaczył Cawthray.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony