StoryEditor
Producenci
14.10.2020 00:00

Najważniejsze nagrody polskiego handlu wręczone! Poznaj laureatów konkursów Drogeria Roku i Market Roku 2020 oraz Retail Busines

Nagrody Retail Business Awards, przyznawane wspólnie przez Business Centre Club i Wydawnictwo Gospodarcze oraz nagrody w konkursie Drogeria Roku i Market Roku trafiły do laureatów. 12 października br. najbardziej zasłużeni dla polskiego handlu odebrali statuetki.

- W sposób szczególny chciałbym powitać wszystkich finalistów i laureatów naszych plebiscytów, którzy będą się dziś pojawiać na tej scenie. Dzisiejsza gala to jest przede wszystkim Państwa święto! – podkreślił Grzegorz Szafraniec, dyrektor wydawniczy Wydawnictwa Gospodarczego i redaktor naczelny Wiadomości Handlowych.

Iwona Szwan, dyrektor generalna Wydawnictwa Gospodarczego powiedziała, że nagrody Retail Business Awards powstały, aby budować wizerunku sektora handlu adekwatny do ważnego wkładu, jaki od lat wnosi on w rozwój polskiej gospodarki i jej innowacyjności. - Wyróżnienia mają także podkreślić zaangażowanie przedsiębiorstw handlowych w kreowanie dobrych praktyk i wysokich standardów biznesowych w obszarze rynku pracy i społecznej odpowiedzialności biznesu – mówiła podczas gali Iwona Szwan. 

Inicjatywa powstała przy współpracy z Business Centre Club. Statuetkami zostały nagrodzone firmy i ich menadżerowie za realnie podejmowane działania, które kreują rzeczywistą wartość dla partnerów biznesowych, dostawców, pracowników, lokalnych społeczności i konsumentów, a także gospodarki i środowiska. Wskazując laureatów poprzez ich przykłady Wydawnictwo Gospodarcze chce promować wartości, bez których niemożliwe jest budowanie zdrowego, efektywnego i zrównoważonego środowiska, przyjaznego nie tylko dla przedsiębiorców i ich partnerów, ale także dla konsumentów.

Oto laureaci Retail Business Awards:

Osobowość Handlu - Luis Amaral, Prezes Zarządu Grupy Eurocash
Inwestor Roku - Jeronimo Martins Polska
Architekt Rynku - Lidl Polska
Kreator Trendów Rynkowych - Żabka Polska
Sukces Rynkowy - Allegro
Lider Transformacji - Grupa Eurocash i Polomarket
Motor E-Gospodarki - Super-Pharm
Innowator Rynkowy - DOZ – właściciel aptek Dbam o Zdrowie!
Anioł Biznesu - Grupa Kapitałowa Specjał
Odpowiedzialny Biznes - Kaufland Polska Markety
Wizjoner Handlu 2020 - Michel-Edouard Leclerc

Jury wybrało również laureatów konkursów Drogerie Roku i Market Roku. Poznajmy wyłonionych spośród 33 finalistów.

Laureaci konkursu Drogeria Roku 2020: 

Kategoria: Najlepsza polska sieć drogeryjna

Drogerie Jasmin, drogeria w Mosinie, Galeria Familijna, ul. Nektarowa

Kategoria: Najlepsza zagraniczna sieć drogeryjna

Rossmann, drogeria w Łodzi, CH Manufaktura, ul. Karskiego

Kategoria: Najlepsza franczyzowa sieć drogeryjna

Drogerie Laboo, drogeria w Siedlcach, Galeria Siedlce, ul. Piłsudskiego

Laureaci konkursu Market Roku 2020: 

Nazwa kategorii: Najlepsza polska sieć handlowa –  sklep Topaz, Sokołów Podlaski, ul. Węgrowska
Wyróżnieni: sklep Chorten, Krupniki, ul. Kruszewska i sklep Delikatesy Centrum, Bobowa ul. Grunwaldzka
Nazwa kategorii: Najlepsza zagraniczna sieć handlowa – sklep Lidl, Zakopane ul. Zborowskiego
Wyróżnieni: sklep Biedronka, Warszawa, ul. Modlińska i sklep Netto, Szczecin, ul. Metalowa
Nazwa kategorii: Najlepsza franczyzowa sieć handlowa – sklep Delikatesy Centrum, Koszyce, Tarnowska
Wyróżnieni: sklep Intermarche, Pabianice, ul. Myśliwska i sklep Żabka, Warszawa, ul. Hoża
Nazwa kategorii: Najlepsza spółdzielcza sieć handlowa – sklep Mieszko – Społem Kielce, Kielce, ul. Zagnańska
Wyróżnieni: sklep Lux Arenda – sklep Społem Biała Podlaska, Biała Podlaska, ul. Piłsudskiego i  sklep Floris „S” – Społem Bochnia, Bochnia, Plac Piłsudskiego
 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
07.07.2025 14:35
Kosmetyczne imperium Kate Moss upada po niespełna trzech latach działalności
Kosmetyki Cosmoss od Kate Moss zadebiutowały na rynku w 2022 r.Shutterstock

Marka Cosmoss, założona przez supermodelkę Kate Moss, wystartowała we wrześniu 2022 r. z bardzo kameralnym portfolio: łącznie sześć produktów – trzy preparaty do pielęgnacji skóry, dwie mieszanki ziołowych herbat oraz jedną mgiełkę zapachową Sacred Mist. Projekt powstał przy wsparciu przyjaciół Moss: dietetyczki Rose Ferguson i homeopatki Victorii Young, a od początku celował w segment premium.

Ceny należały do najwyższych w swojej kategorii: za pojedynczy kosmetyk do pielęgnacji trzeba było zapłacić do 105 funtów, a za 100-ml flakon Sacred Mist – 120 funtów. Dla porównania, średnia cena kremu do twarzy w brytyjskich drogeriach sieciowych wynosi dziś około 20 funtów, co oznaczało pięcio- lub sześciokrotną różnicę.

Choć początkowe zainteresowanie było spore, sygnały ostrzegawcze pojawiły się już w 2024 r. W ciągu ostatnich kilku tygodni oficjalna strona internetowa marki przestała działać, a użytkownicy zgłaszali trudności z zakupem. Ostatni wpis w mediach społecznościowych został opublikowany 18 tygodni temu, co ograniczyło kontakt z odbiorcami i podkopało wiarygodność brandu.

W czerwcu 2025 r. powołano oficjalnych likwidatorów, a Cosmoss weszła w stan dobrowolnej likwidacji – zaledwie 33 miesiące po premierze. Eksperci wskazują, że marka zderzyła się z wyjątkowo konkurencyjnym rynkiem wellness oraz presją kosztów życia, która ograniczyła popyt na drogie kosmetyki. Z wysoką ceną i wąską dystrybucją trudno było zbudować masową skalę; jedynie zapach Sacred Mist zdołał zgromadzić lojalną, lecz niewielką grupę fanów.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
07.07.2025 13:31
W ich butach walczył Bruce Lee, a teraz – zadebiutują z perfumami
Onitsuka Tiger mat.pras.

Kultowajapońska marka Onitsuka Tiger wprowadzi na rynek jesienią swoją pierwszą kolekcję czterech perfum. Ich twórcą będzie ceniony perfumarz Mark Buxton. Informację podano przy okazji otwarcia nowego, flagowego butiku na paryskich Polach Elizejskich.

Kultowa marka (najbardziej kojarzona z modelem obuwia sportowego, spopularyzowanym przez Bruce’a Lee w “Wejściu smoka”, a później – w wersji zółtej – przez Umę Thurman w “Kill Bill”), prezentuje swoje pierwsze perfumy. Zgodnie z zasadami japońskiego minimalizmu i prostoty, nazwy poszczególnych kompozycji to Onitsuka Tiger One, Two, Three i Four.

Kolekcja ma swoje hasło przewodnie „Wearing Quiet Radiance”. Twórcą kompozycji zapachowych jest ceniony perfumiarz Mark Buxton.

Kreacje Buxtona dla Onitsuka Tiger są opisywane jako „odważne i śmiałe”. Brytyjczyk ma w swoim portfolio blisko 180 kompozycji, wykreowanych dla takich marek jak Burberry, Comme des Garcons, House of Sillage, Le Labo, posiada też własną markę niszową (Mark Buxton).

Cały proces tworzenia zapachów dla Onitsuka Tiger – od doboru składników, ekstrakcję, po mieszanie i butelkowanie – odbywa się wyłącznie w Grasse w Prowansji, znanej w świecie stolicy perfum.

Cztery zapachy Onitsuka Tiger zostaną wprowadzone na rynek jesienią tego roku. Wiadomo, że będą zamknięte w żółtych flakonach, w charakterystycznym dla marki kolorze.

image
Onitsuka Tiger mat.pras.

Także wokół żółtego koloru zaaranżowany został 2-poziomowy butik marki, otwarty na prestiżowych Polach Elizejskich. W sklepie dostępna jest kolekcja fashion Onitsuka Tiger, w tym odzież jeansowa Denivita i obuwie.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
08. lipiec 2025 09:58