REKLAMAFBK_Banner Główny

Targi elektroniki i technologii mobilnych Mobile World Congress w Barcelonie zostały anulowane. Decyzja ta jest wynikiem zagrożenia ze strony COVID-19, nowego koronawirusa i wycofania się z imprezy wielu znaczących wystawców - w tym Amazona, Facebooka, Nokii, Sony i LG. 

REKLAMAFBK_Belka w artykułach
Wystawcy odmówili udziału w tegorocznym MWC z powodu zagrożenia COVID-19

Wystawcy odmówili udziału w tegorocznym MWC z powodu zagrożenia COVID-19 (fot. mwcbarcelona.com)

MWC (Mobile World Congress) to organizowane co roku w Barcelonie spotkanie branży elektroniki i technologii mobilnych, na którym producenci sprzętu prezentują m.in. nowe modele swoich smartfonów i inne technologiczne nowości. Tegoroczną edycję MWC zaplanowano w terminie 24 – 27 lutego 2020.

Jednak z powodu epidemii koronawirusa udział w targach odwołały m.in. takie firmy jak Amazon, Facebook, Nokia, Sony, LG, Ericsson, Nvidia, ZTE, Intel, Vivo, NTT, BT, HMD i Cisco. Wszystkie tłumaczą swoją decyzję w podobny sposób - chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa swoim pracownikom oraz partnerom handlowym, a tak duże skupisko ludzi z różnych stron świata obecnych na MWC może sprzyjać kolejnym zakażeniom groźnym wirusem.

Nowy rodzaj niebezpiecznego koronawirusa, nazwanego oficjalnie przez Światową Organizację Zdrowia COVID-19, wykryto w Chinach w mieście Wuhan w grudniu 2019 r. Według danych z czwartku 13 lutego, do tej pory na skutek infekcji tym szczepem koronawirusa zmarło już 1369 osób, a 60 398 pacjentów jest zakażonych. 

Z powodu rezygnacji kluczowych wystawców, na oficjalnej stronie MWC Barcelona 2020 w dniu 12 lutego zamieszczono oświadczenie:

"Od pierwszej edycji Mobile World Congress w Barcelonie w 2006 r. GSMA (GSM Association jest międzynarodową organizacją handlową zrzeszającą operatorów sieci telefonii komórkowej drugiej i trzeciej generacji - przyp.red.) gromadziła uczestników sektora, rządy, ministrów, decydentów, operatorów i liderów branży w całym ekosystemie.

Z należytym uwzględnieniem bezpiecznego i zdrowego środowiska w Barcelonie i kraju goszczącym, dzisiaj GSMA odwołało MWC Barcelona 2020, ponieważ globalne obawy dotyczące wybuchu koronawirusa, podróży i innych okoliczności uniemożliwiają GSMA zorganizowanie imprezy. Miasto Gospodarz szanuje i rozumie tę decyzję. GSMA i Miasto Gospodarz będą nadal współpracować i wspierać się nawzajem dla MWC Barcelona 2021 i przyszłych edycji. Nasze współczucie w tym czasie kierujemy w stronę osób dotkniętych tym zjawiskiem w Chinach i na całym świecie." 

Mobile World Congress co roku generuje około 14 tys. tymczasowych miejsc pracy w Barcelonie i przynosi stolicy Katalonii przychody w wysokości około 500 mln euro. W tym roku organizator Mobile World Congress przewidywał około 110 tys. odwiedzających, a w targach planowało wziąć udział 2,8 tys. firm z całego świata.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Szary 1 ponad rok temu

  To co ? Nie jedziemy na Cosmo w tym roku ?

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony