REKLAMAAjona banner główny - 90 dni v1
Warning: getimagesize(https://www.wiadomoscihandlowe.pl/img/artykuly/68175_nelson-peltz-odchodzi-z procter-gamble_1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad request in /home/vhost/wiadomoscikosmetyczne.pl/public_html/includes/klasy/class.artykuly.php on line 1376

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

PERSONALIA

 

10 sierpnia 2021, 09:38wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Procter & Gamble ogłosił, że CEO i założyciel Trian Fund Management Nelson Peltz powiadomił firmę o swojej decyzji nie ubiegania się o reelekcję na stanowisko dyrektora w 2021 r. oraz wycofaniu się z Rady Dyrektorów na koniec jego kadencji.

REKLAMAAplikacje Mobilne (WH Market)_belka w artykułach
Znana postać odchodzi z firmy

Znana postać odchodzi z firmy (fot. Shutterstock)

Peltz's Trian Fund Management nadal pozostaje głównym inwestorem z udziałami przekraczającymi 1,2 miliarda dolarów, ale sam Peltz opuści radę, która zarządza spółką i kształtuje jej strategię.

Peltz jest najbardziej znany ze swojej roli aktywisty-akcjonariusza, a Trian rozpoczął walkę pełnomocników o nominację go do zarządu P&G w 2017 roku.

Trian jako duży udziałowiec Procter & Gamble, pozostaje wysoce przekonany o dalszym sukcesie P&G. Biorąc pod uwagę strategię firmy, zdyscyplinowaną realizację, strukturę organizacyjną opartą na odpowiedzialności i niezwykle silny zespół zarządzający wierzymy w jej dalsze sukcesy. Pod przywództwem Davida Taylora i kierownictwem zarządu P&G, Trian wierzy, że firma jest dobrze przygotowana do odnoszenia dalszych sukcesów – powiedziała w swoim oświadczeniu Nelson Peltz.

Procter & Gamble Company to globalna grupa kapitałowa mająca swoją siedzibę w Cincinnati, Ohio, USA. Wytwarza dobra konsumpcyjne, głównie kosmetyki i środki higieny osobistej. Jest właścicielem takich marek jak: Always; Ambi Pur; Ariel, Blend-a-med, Fairy, Gillette, Head & Shoulders, Herbal Essences, Lenor, Mr Proper, Old Spice, Oral-B, Pampers, Pantene, Tampax, Tide i wileu innych. Jej wartość szacuje się na ok. 63,1 miliarda USD, co czyni ją jednym z największych przedsiębiorstw świata. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony