REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
18 maja br. zaczyna się 3 etap odmrażania gospodarki w Polsce

18 maja br. zaczyna się 3 etap odmrażania gospodarki w Polsce (fot. Adobe)

Od dziś - 18 maja, wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące działalności m.in restauracji i centrów handlowych. Odpowiednie rozporządzenie zostało już opublikowane w Dzienniku Ustaw.

REKLAMA

Jak czytamy w rozporządzeniu, od poniedziałku, czyli 18 maja, będą mogły wznowić swoją działalność restauracje, salony fryzjerskie i kosmetyczne, kasyna. Nadal nieczynne będą jednak restauracje hotelowe.

Mimo że kolejne branże będą się mogły na nowo "otworzyć", ich funkcjonowanie będzie objęte rygorami wynikającymi z pandemii, które przygotował Główny Inspektorat Sanitarny. Do restauracji nie wejdzie więcej niż jedna osoba na cztery metry kwadratowe powierzchni sali, gdzie są oni obsługiwani. Przed wejściem konieczna będzie dezynfekcja rąk. Stoliki będą musiały stać przynajmniej dwa metry od siebie, chyba, że będę przedzielone ścianką o wysokości przynajmniej jednego metra powyżej blatu.

Przy stole będzie można usiąść tylko z rodziną lub osobą, z którą się zamieszkuje. W przeciwnym wypadku należy zachować odstęp przynajmniej 1,5 metra i nie będzie można siedzieć na przeciwko siebie. Innym rozwiązaniem jest zamontowanie przesłony pleksi między dwoma osobami. Wykluczona będzie także samoobsługa, a stoliki będą dezynfekowane po każdym kliencie.

Zgodnie z opublikowanym w sobotę rozporządzeniem w obiektach handlowych o powierzchni większej niż 2 tys. m kw. do odwołania nie będą mogli prowadzić działalności agenci turystyczni i organizatorzy turystyki.

W galeriach handlowych dopuszczona zostanie działalność na tzw. wyspach handlowych pod warunkiem, że stanowiska będą oddzielone od klientów przesłonami, a obsługa będzie w maseczkach i rękawiczkach. Przy takich punktach będzie mogła być obsługiwana jedna osoba.

Zgodnie z prawem nadal w sklepach i galeriach handlowych nie będzie mogło przebywać więcej osób niż jedna na 15 m kw. Sklepy będą musiały zapewnić też klientom dostęp do rękawiczek i płynów do dezynfekcji rąk.

W rozporządzeniu wskazano ponadto, że do odwołania obowiązkowe jest zakrywanie nosa i ust w miejscach ogólnodostępnych oraz w środkach transportu publicznego.

PAP/ GIS/ inf.własna

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony