REKLAMAAjona banner główny - 90 dni v3

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Rynek

Prawo

 

20 października 2021, 17:13wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
W niedziele mogą być otwarte sklepy prowadzone przez indywidualnych przedsiębiorców, w tym franczyzobiorców sieci handlowych

W niedziele mogą być otwarte sklepy prowadzone przez indywidualnych przedsiębiorców, w tym franczyzobiorców sieci handlowych (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Nowe przepisy wejdą w życie od 1 lutego 2022 r. i mają przede wszystkim ograniczyć otwieranie sklepów jako placówek pocztowych. 

Andrzej Duda podpisał nowelizację zakazu handlu w niedziele - poinformowała dziś Kancelaria Prezydenta. Nowe przepisy wejdą w życie od 1 lutego 2022 roku, a ograniczyć mają przede wszystkim otwieranie sklepu metodą „na placówkę pocztową". Po zmianach m.in. otworzą się sklepy świadczące usługi pocztowe, które z tytułu takiej działalności uzyskują co najmniej 40 proc. miesięcznych przychodów (postulowano by było to 50 proc.).

„Celem ustawy z dnia 14 października 2021 r. o zmianie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni jest wyeliminowanie nieprawidłowego stosowania zawartych w ustawie wyłączeń pozwalających na prowadzenie handlu i wykonywanie czynności związanych z handlem w niedzielę i święta" - podkreśliła Kancelaria.

W niedziele mogą działać małe sklepy prowadzone przez prywatnych przedsiębiorców, także franczyziobiorców zrzeszonych w sieciach handiowych. Podpisana przez prezydenta ustawa pozwoli im na korzystanie z nieodpłatnej pomocy m.in. małżonka, dzieci, rodzeństwa w niehandlowe niedziele. Jednak takie osoby nie mogą być pracownikami danej placówki.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony