REKLAMANajlepszy produkt 2022 baner główny

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

11 sierpnia 2022, 15:08wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
 Oleplex to marka działająca na rynku produktów do pielęgnacji włosów. Oferuje innowacyjne kosmetyki chronione patentami

Oleplex to marka działająca na rynku produktów do pielęgnacji włosów. Oferuje innowacyjne kosmetyki chronione patentami (fot. facebook.com/olaplexpolska/)

Marka produktów do pielęgnacji włosów Olaplex odnotowała w ciągu sześciu miesięcy 2022 roku wzrost sprzedaży netto o niemal 47 proc. Liczy też na dalsze wzrosty opierając się na dobrych prognozach dla rynku kosmetyków luksusowych.

REKLAMANajlepszy produkt 2022 baner w tekście

Marka produktów do pielęgnacji włosów Olaplex odnotowała wzrost sprzedaży netto w II kwartale o 38,6 proc. do 210,9 mln dol. Kanał profesjonalny wzrósł o 32,7 proc. do 105,5 mln dol., sprzedaż detaliczna wzrosła o 68,5 proc. do 64,2 mln dol., a sprzedaż bezpośrednia do konsumentów wzrosła o 19,3 proc. do 41,2 mln dol.

Natomiast w ciągu sześciu miesięcy 2022 roku marka odnotowała wzrost sprzedaży netto o 46,9 proc.

– Opierając się na silnej dynamice z pierwszej połowy roku, potwierdzamy nasze prognozy na rok obrotowy 2022 – skomentowała JuE Wong, prezes i dyrektor generalna Olaplex.

Dodała, że luksusowe produkty pielęgnacji włosów nadal się rozwijają, bo konsumenci wciąż stawiają na pierwszym miejscu swoje dobre samopoczucie – nawet w niepewnych czasach.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony