Oldřich Dostál, Brand Marketing Director Notino

Oldřich Dostál, Brand Marketing Director Notino (fot.materiały prasowe)

Oldřich Dostál, Brand Marketing Director Notino, dołączył do grona jurorów Pereł Rynku Kosmetycznego – rankingu organizowanego przez „Wiadomości Kosmetyczne”, w którym najlepsze nowości kosmetyczne wybierają menedżerowie z handlu decydujący o wprowadzeniu produktów do sprzedaży.

Oldřich Dostál dołączył do grona jurorów rankingu Perły Rynku Kosmetycznego, w którym zasiadają menedżerowie z sieci handlowych, którzy osobiście testują produkty zgłoszone do rankingu i wybierają zwycięzców. Zobacz: skład jury.

Oldřich Dostál jest odpowiedzialny za zarządzanie marketingiem i komunikacją w Notino.  Kieruje ponad 40-osobowym zespołem odpowiedzialnym za prowadzenie projektów marketingowych w 24 krajach Europy, w których działa Notino. Ma ponad 15-letnie doświadczenie w marketingu – w tym czasie zrealizował ponad 500 projektów. Dzięki kreatywnym pomysłom, pasji do branży i ogromnej wiedzy zdobył 10 nagród EFFIE.

Menedżerowie zasiadający w jury Pereł Rynku Kosmetycznego osobiście testują wszystkie produkty, mają okazję poczuć ich zapach, wypróbować konsystencję, obejrzeć opakowania i ocenić, jak będą wyglądały na półce. Zgodnie z ideą rankingu, oprócz jakości i designu produktu, jurorzy biorą także pod uwagę to, czy produkt jest wspierany marketingowo przez producenta, jaką daje szansę na dobre marże i przyciągniecie uwagi klienta. Wszystko to sprowadza się do prognozy, jaki potencjał sprzedażowy drzemie w produktach zgłoszonych do konkursu. Również dotyczy to marek, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rynkiem kosmetycznym. Mają one szansę wybić się, zdobywając tytuł „Najbardziej perspektywicznego debiutu”.

Projekt Perły Rynku Kosmetycznego cieszy się powszechnym uznaniem i renomą. Od 2006 roku logo Pereł trafiło na setki kosmetycznych nowości.

Notino to największy w Europie sklep internetowy z bogatą ofertą perfum i kosmetyków. Firma powstała w Czechach w 2004 roku, z biegiem czasu stając się jednym z najbardziej wpływowych graczy branży kosmetycznej i e-commerce. W Polsce usługi drogerii są dostępne dla klientów od 2006 roku. Obecnie Notino działa na 24 europejskich rynkach, oferując swoje usługi w Internecie oraz 26 sklepach stacjonarnych, które zostały zlokalizowane w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Austrii, Bułgarii, na Ukrainie i Węgrzech. Notino jest autoryzowanym partnerem największych światowych marek kosmetycznych, takich jak L'Oréal, Estée Lauder Companies, Coty, Puig i innych. Portfolio Notino szczyci się niewiarygodną ofertą 55 000 produktów ponad 1150 marek.

W roku 2020 Notino odnotowało obroty w wysokości 545 mln EUR. Notino sprzedaje ponad 60 milionów produktów rocznie i obsługuje 12,5 miliona zamówień. W okresie świątecznym Notino dostarcza nawet do 140 tys. paczek dziennie.

Z usług Notino korzysta ponad 16 milionów klientów w całej Europie. W Polsce Notino 3 razy z rzędu zdobyło nagrodę w Rankingu Zaufanych Sklepów w kategorii „Uroda i zdrowie” – w 2018, 2019 i 2020 roku.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony