REKLAMATestowane przez WK

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

MARKI

EKOLOGIA

 

25 listopada 2022, 08:00wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Procter & Gamble oraz Fundacja Nasza Ziemia ogłosiły kolejną edycję wspólnego projektu – programu edukacji ekologicznej „Czysta Ziemia”. Organizacje współpracują ze sobą od ponad 20 lat. 

Akcja Sprzątania Świata w Wolińskim Parku Narodowym

Akcja Sprzątania Świata w Wolińskim Parku Narodowym (fot. materiały prasowe)

Procter & Gamble ponad dwie dekady temu rozpoczął współpracę z Fundacją Nasza Ziemia, by wspólnie chronić środowisko naturalne. Chociaż w tamtym okresie o ekologii mówiło się jeszcze niewiele, to obie organizacje od początku miały wspólną wizję – chciały podejmować konkretne działania na poziomie lokalnym na rzecz planety.

Dziesiątki projektów ekologicznych, tony śmieci zebranych podczas Akcji Sprzątania Świata oraz ponad 2 tys. szkół zaangażowanych we wspólne inicjatywy – to przykłady działań, które udało im się zrealizować przez ponad 20 lat. W Akcjach Sprzątania Świata angażowali się pracownicy firmy, zapraszając do tego także społeczność lokalną. Sprzątnięto okolice szkół podstawowych w Łodzi, Aleksandrowie Łódzkim oraz na warszawskim Targówku, czyli w miejscach, gdzie znajdują się fabryki P&G. Na przestrzeni dwóch dekad w takich projektach wzięło udział setki wolontariuszy. Uczestnicy akcji zebrali tony odpadów pozostawionych w lasach, nad brzegiem Wisły i na plażach. W ramach ostatniej współpracy oczyszczona została plaża nieopodal Międzyzdrojów, a także Woliński Park Narodowy. Wskazali je konsumenci, którzy wzięli udział w głosowaniu, podczas wakacyjnej kampanii pt. „Wody, Lasy, Góry – działaj z nami dla natury”, zorganizowanej przez P&G i jej partnerów handlowych.

Od czterech lat P&G i Fundacja Nasza Ziemia realizują program edukacyjny „Czysta Ziemia”, skierowany do uczniów szkół podstawowych. Właśnie ruszyła jego kolejna edycja. Głównym celem programu jest wsparcie edukacji uczniów w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji i zachęcenie ich do dbania o środowisko. Uczniowie uczą się tego w sposób kreatywny i angażujący - korzystają z animacji, nowoczesnych kart pracy, projektów grupowych czy domowych eksperymentów. Wszystkie materiały dostępne są do pobrania dla nauczycieli i rodziców za darmo: tutaj.  Z materiałów skorzystało do tej pory już ponad 30 tys. uczniów w niemal 2 tys. szkół w całej Polsce.

Zwycięski projekt grantowy Nadzieja dla Ziemi, szkoła w Siechnicach

„Czysta Ziemia” to także konkursy grantowe, dzięki którym uczniowie mogą przekuć wiedzę w praktykę i wygrać finansowanie swojego projektu na rzecz klimatu.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony