REKLAMARetail Trends_banner główny
Rezerwat Independence Lake (Zdjęcie: David Mandrella/The Nature Conservancy)

Rezerwat Independence Lake (Zdjęcie: David Mandrella/The Nature Conservancy) (fot. materiały prasowe )

Herbal Essences oraz TerraCycle nawiązały partnerstwo w celu zainstalowania 20 ławek wykonanych z opakowań produktów do pielęgnacji włosów w trzech rezerwatach przyrody utrzymywanych przez The Nature Conservancy. Oprócz tego marka kosmetyczna i firma zajmująca się recyklingiem posadzą ponad 60 tys. drzew w całych Stanach Zjednoczonych.

REKLAMARetail Trends_belka w artykułach

Wiosną 2021 r. marka Herbal Essences z portfolio Procter & Gamble zobowiązała się posadzić jedno drzewo za każde dwie butelki szamponu lub odżywki z linii bio:renew zakupionej w kwietniu w sieci Walmart w USA . Celem było posadzenie 58 tys. drzew. Na koniec akcji okazało się, że cel został przekroczony i jesienią tego roku P&G posadzi w Stanach Zjednoczonych 61 329 drzew.  

Akcja jest częścią programu TNC Plant a Billion Trees, którego celem jest posadzenie miliarda drzew na całej planecie. Ma to ograniczyć skutki zmian klimatycznych, w efekcie których zmniejsza się obszar zadrzewienia na Ziemi. W samych Stanach Zjednoczonych powierzchnia zadrzewienia zmniejszyła się o 104 milionów akrów w latach 2001-2020.

Co więcej, dzięki partnerstwu marki Herbal Essences i TerraCycle, na rzecz trzech rezerwatów przyrody: Independence Lake Preserve w Kalifornii, Edge of Appalachia Preserve System w Ohio oraz Morgan Swamp Preserve w Ohio zostanie przekazanych 20 ławek stworzonych z opakowań produktów do pielęgnacji włosów pochodzących z recyklingu. P&G chce w ten sposób zachęcić do spędzania czasu na świeżym powietrzu i cieszenia się naturą.

– Rośliny stanowią podstawę wszelkiego życia na Ziemi, a odnowa jest konieczna do utrzymania bioróżnorodności – powiedziała Rachel Zipperian, starszy naukowiec Herbal Essences.  – Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z TerraCycle i The Nature Conservancy, aby realizować projekty, które bezpośrednio poprawiają środowisko naturalne i pozwalają społeczeństwu cieszyć się nim.

Procter & Gamble zapewnia też, że konsumenci nadal mogą wywierać pozytywny wpływ na planetę poprzez recykling pustych opakowań w ramach programu Recyklingu Herbal Essences oraz Herbal Essences Aerosol Recycling. Butelki przekazane w ramach tych programów zostaną uratowane przed wysypiskami i przetworzone na nowe produkty, w tym m.in. na ławki.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony