REKLAMAFBK-banner główny-lipiec 2020

WYDARZENIA I PREMIERY

 

14 listopada 2019, 14:12wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Pieluszki Pampers Preemie Protection zostały stworzone z myślą o wyjątkowych potrzebach wcześniaków

Pieluszki Pampers Preemie Protection zostały stworzone z myślą o wyjątkowych potrzebach wcześniaków (fot. materiały prasowe/Pampers)

Marka Pampers od dwóch lat wspiera dzieci przedwcześnie urodzone. Z okazji zbliżającego się dnia wcześniaka, przypadającego na 17 listopada, poinformowała, że dotychczas przekazała milion pieluszek na oddziały neonatologiczne do szpitali w całej Polsce. Za każdą paczkę pieluszek Pampers, zakupionych w sieci Carrefour do 7 grudnia, marka przekaże też złotówkę na rzecz fundacji Wcześniak Rodzicie-Rodzicom.

REKLAMA

Wcześniak to dziecko urodzone przed 36. tygodniem ciąży o masie ciała mniejszej niż 2500 g. Według danych Instytutu Matki i Dziecka odsetek wcześniactwa w Polsce wynosi ok. 7 proc., podobne wyniki obserwowane są w krajach Unii Europejskiej. W ostatnich latach obserwuje się wzrost liczby narodzin skrajnych wcześniaków, o masie ciała poniżej 1500 g – szacunki IMiD wskazują, że takich dzieci rodzi się niemal 1,5 proc. Dzięki postępowi medycyny nawet one mają szansę na przeżycie.

Aby pomóc najmłodszym i najbardziej wrażliwym maluchom, eksperci Pampers wraz z pielęgniarkami z Oddziału Intensywnej Terapii Noworodka (OITN) zaprojektowali specjalne pieluszki odpowiadające na potrzeby wcześniaków – Pampers Preemie Protection. Od dwóch lat przekazywane są one bezpłatnie na oddziały neonatologiczne o trzecim stopniu referencyjności na terenie całej Polski. Dotychczas do szpitali trafiło łącznie milion tych pieluszek.

–  Będziemy kontynuować nasze działania, by wspierać zdrowy i szczęśliwy rozwój dzieci, również tych najmniejszych – mówi Mariola Mirek, menadżer ds. komunikacji P&G.

Pampers Preemie Protection w rozmiarze P3 to najmniejsze pieluszki wyprodukowane przez markę Pampers, które powstały z myślą o potrzebach najmniejszych dzieci. Są wyjątkowo miękkie i mają ciche, niezakłócające snu wcześniaków zapięcie. Poza tym zapinają się na całej powierzchni, dzięki czemu możliwe jest ich idealne dopasowanie, nawet pomiędzy przewodami i sondami medycznymi. Najmniejsza pieluszka przeznaczona jest dla noworodków o masie ciała poniżej 800 g. Pieluszki dostępne są także w rozmiarach: P2 dla dzieci o masie ciała  poniżej 1800 g oraz P1 dla dzieci o masie ciała mniejszej niż 2300 g.

Kolejną, związaną z wcześniakami, inicjatywą marki Pampers jest akcja, która trwa obecnie w sieci sklepów Carrefour. Za każdą kupioną do 7 grudnia paczkę pieluszek Pampers marka przekaże 1 zł na rzecz fundacji Wcześniak Rodzicie-Rodzicom. Pieniądze mają być wykorzystane na leczenie i rehabilitację dzieci przedwcześnie urodzonych.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony