REKLAMABanner Główny_Dexpol_listopad-grudzień 2020

PRODUCENCI I MARKI

 

27 października 2020, 10:07wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Pandemia koronawirusa skłoniła organizacje do ponownego zdefiniowania celu ich działalności

Pandemia koronawirusa skłoniła organizacje do ponownego zdefiniowania celu ich działalności (fot. Adobe)

Według raportu Euromonitora jedna na osiem firm nie zapewniała pracownikom płatnych zwolnień chorobowych, a zaledwie 3,2% oferowało swoim pracownikom opiekę nad dziećmi w obliczu globalnej recesji gospodarczej. To ilustruje potrzebę odejścia przedsiębiorstw od tradycyjnego podejścia nastawionego na zysk, stawiając ludzi w centrum.

REKLAMA

Wyniki raportu firmy Euromonitor International zajmującej się badaniami rynku światowego, "Rethinking Sustainability: No Purpose, No Gain", pokazują, że zaangażowanie biznesu w realizację celu zrównoważonego rozwoju „Godna praca i wzrost gospodarczy” (SDG8) wzrosło o 6,7% po wybuchu epidemii, najwięcej ze wszystkich celów zrównoważonego rozwoju.

W rezultacie 39% firm planuje zainwestować w zdrowie i dobrobyt pracowników, aby zapobiegać podobnym zagrożeniom dla zdrowia publicznego, podczas gdy 71% zamierza rozszerzyć pracę zdalną, elastyczne godziny pracy i promować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Cel społeczny został również wysunięty na pierwszy plan dzięki „Zmniejszeniu nierówności” (SDG10), który wzrósł w tym roku o 1,4%, co stanowi czwarty najwyższy spośród wszystkich celów zrównoważonego rozwoju.

„Rozwiązanie problemu nierówności rasowych staje się coraz ważniejsze, zwłaszcza po ostatnich protestach Black Lives Matter, a firmy pracują nad zwiększeniem różnorodności siły roboczej” - komentuje Maria Coronado Robles, starszy konsultant ds. zrównoważonego rozwoju w Euromonitor International.

Skoncentrowanie się na integracji całego społeczeństwa, obok kwestii środowiskowych, takich jak zmiana klimatu, będzie miało kluczowe znaczenie dla przyjęcia transformacji ukierunkowanej na cel.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony