Warning: getimagesize(https://www.wiadomoscihandlowe.pl/img/artykuly/67453_pandemia-spowodowala-spadki w-pielegnacji_1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad request in /home/vhost/wiadomoscikosmetyczne.pl/public_html/includes/klasy/class.artykuly.php on line 1376

KONSUMENT i TRENDY

 

15 kwietnia 2021, 09:47wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Lockdown był zimnym prysznicem dla rynku produktów kategorii męskich produktów pielęgnacyjnych, ponieważ mężczyźni ograniczyli  zabiegi związane z higieną osobistą. Jednak powrót kategorii do dobrej kondycji jest możliwy w 2021 r. wynika z raportu Euromonitora international.

Mężczyźni zużywali mniej kosmetyków w czasie pandemii

Mężczyźni zużywali mniej kosmetyków w czasie pandemii (fot. Shutterstock)

Według Euromonitora sprzedaż kosmetyków dla mężczyzn spadła w 2020 r. o 3,3 proc. do 9,7 mld dol. na całym świecie. Straty były znaczne w przypadku męskich zapachów (-8,8 proc.) i produktów do golenia (-2,1 proc.), podczas gdy sprzedaż innych męskich kosmetyków była na podobnym poziomie, co rok temu.

Will King, założyciel marki King of Shaves, komentuje:

- Dane, które widziałem, we wszystkich męskich kategoriach higieny, stylizacji, golenia i pielęgnacji skóry pokazują, że korzystanie z kosmetyków spadało wraz ze spadkiem konsumpcji produktów, bo ludzie po prostu nie wychodzili z domu i dlatego nie musieli przygotowywać się do wyjścia na miasto lub do pracy. Kategoria produktów do pielęgnacji skóry ucierpiała w mniejszym stopniu niż produktów do golenia. Spadła sprzedaż kosmetyków do stylizacji włosów.  

W rezultacie męska rutyna pielęgnacyjna stała się ogólnie prostsza, a zwłaszcza używanie zapachów i okazje do golenia zanikły. Badania przeprowadzone przez firmę Mintel pokazują też, że 33 proc. mężczyzn w Wielkiej Brytanii używało dezodorantów rzadziej od wybuchu epidemii.

Matt Maxwell, dyrektor ds. wiedzy strategicznej w firmie Kantar, podsumowuje: - Mężczyźni niekoniecznie przejmują się swoim wyglądem tak, jak działoby się, gdyby normalnie wychodzili, widywali się z przyjaciółmi i szli do pracy.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony