REKLAMARetail Trends_banner główny

PRODUCENCI I MARKI

MARKI

 

7 września 2021, 13:54wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
W przyszłości wszystkie tubki pasty do zębów Dontodent o pojemności 125 ml będą wykonane z tworzywa umożliwiającego recykling

W przyszłości wszystkie tubki pasty do zębów Dontodent o pojemności 125 ml będą wykonane z tworzywa umożliwiającego recykling (fot. Shutterstock)

Tubki pasty do zębów marki własnej drogerii DM czyli Dontodent nadają się już do recyklingu. Składają się tylko z dwóch rodzajów tworzyw sztucznych: jednego plastiku na tubkę, drugiego na pokrywkę.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Opakowanie produktu, które składa się tylko z jednego materiału tzw. monomateriału jest łatwiejsze do recyklingu niż opakowanie wykonane z kilku tworzyw.

Teraz idziemy o krok dalej, od teraz Dontodent, zaczynając od pasty do zębów Brillant Weiss i pasty do zębów Sensitive, przekształca tubki pasty do zębów w monomateriał, aby uczynić je jeszcze bardziej zrównoważonymi. Samo opakowanie i zakrętka są teraz wykonane z tego samego tworzywa sztucznego, a mianowicie polietylenu (PE). Nawet aluminiowa uszczelka, która chroni nieotwartą rurkę, jest teraz zrobiona z tworzywa polietylenowego – informuje drogeria na swoim profilu Linkedin. 

W przyszłości wszystkie tubki pasty do zębów Dontodent o pojemności 125 ml będą wykonane z tego samego tworzywa, aby opakowanie nadawało się do pełnego recyklingu. Drogerie DM mają w swojej ofercie łącznie 28 marek własnych z różnych obszarów produktowych.

Przeczytaj również: Drogerie DM wprowadzają kolejną markę własną. Wchodzą w asortyment napojowy

Dm drogerie markt to sieć sklepów detalicznych z siedzibą w Karlsruhe w Niemczech, które sprzedają kosmetyki, artykuły medyczne, artykuły gospodarstwa domowego i zdrową żywność. W swoim sektorze sprzedaży Dm-drogerie markt są największym sprzedawcą detalicznym w Niemczech pod względem przychodów. W ubiegłym roku Grupa DM zainwestowała ponad 100 mln euro w nowe centrum dystrybucyjne.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony