REKLAMAChantal_Baner główny_13-27.04.2021
Laureaci badania Perły Rynku Kosmetycznego 2019 podczas gali rozdania nagród

Laureaci badania Perły Rynku Kosmetycznego 2019 podczas gali rozdania nagród (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl/Shootit)

Perły Rynku Kosmetycznego, to ranking, który otwiera drzwi przed nowymi markami i umożliwia im wejście do wybranych kanałów sprzedaży. Produkty zgłoszone do plebiscytu osobiście testują jurorzy z sieci drogeryjnych, perfumeryjnych i aptecznych. Dzięki temu mają one szansę szybko trafić na półki sklepów.

REKLAMAe-Wydanie marcowe WK.pl Baner w artykule 12-24.04.2021

Perły Rynku Kosmetycznego to ogólnopolski, niezależny plebiscyt branżowy, w którym detaliści wskazują najbardziej udane nowości.

Największą wartością rankingu jest unikalna formuła, w której jest przeprowadzany i wynikające z niej korzyści, zarówno dla producentów, jak i dla handlu. W jury zasiadają osoby świetnie znające rynek kosmetyczny (zobacz skład jury), na co dzień zajmujące się negocjacjami handlowymi i budowaniem oferty asortymentowej w sieciach, z których się wywodzą. Są to menedżerowie z sieci drogeryjnych, aptecznych i wiodących e-drogerii: Tagomago.pl (Primavera Parfum), Apteki Gemini, Super-Pharm Poland, Hebe, drogerie Jawa, Douglas Polska, drogerie Laboo, Cosmedica, drogerie Blue Stop, drogerie Koliber, drogerie Natura, Perfumesco.pl, drogerie Noel, Stowarzyszenie Sklepów Kosmeteria, drogerie Jasmin, apteki Dr Max, DP Drogerie Polskie, drogerie Vica, drogerie Wispol, Ziko Dermo, drogerie Sekret Urody, Kontigo.

Projekt Perły Rynku Kosmetycznego umożliwia nowym produktom i markom zaistnienie na rynku, a detalistom wzbogacenie oferty o interesujące nowości.

Menedżerowie zasiadający w jury Pereł Rynku Kosmetycznego osobiście testują (obejrzyj film poniżej) wszystkie produkty, mają okazję poczuć ich zapach, wypróbować konsystencję, obejrzeć opakowania i ocenić, jak będą wyglądały na półce. Zgodnie z ideą rankingu, oprócz jakości i designu produktu, jurorzy biorą także pod uwagę to, czy kosmetyk jest wspierany marketingowo przez producenta, jaką daje szansę na dobre marże i przyciągniecie uwagi klienta.

Wszystko to sprowadza się do prognozy, jaki potencjał sprzedażowy drzemie w produktach zgłoszonych do konkursu. Również dotyczy to marek, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rynkiem kosmetycznym. Mają one szansę wybić się, zdobywając tytuł „Najbardziej perspektywicznego debiutu”. Specjalny tytuł "Innowacji roku" zyskują także nowości, które wyjątkowo wpłynęły kategorię, w której działają. 

Ranking Perły Rynku Kosmetycznego cieszy się powszechnym uznaniem i renomą. Od 2006 roku logo Pereł trafiło na setki kosmetycznych nowości.

Zgłoszenia przyjmujemy do 28 lutego 2020 r. 

Kwestionariusz zgłoszeniowy oraz więcej informacji o rankingu tutaj 

Zapraszamy do kontaktu!

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony