REKLAMAŻabka webinarium Banner Główny

WYDARZENIA I PREMIERY

 

14 stycznia 2020, 16:13wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Muzeum Makijażu powstaje w Nowym Jorku. Jego otwarcie już wiosną zapoczątkuje wystawa o makijażu lat 50.

Muzeum Makijażu powstaje w Nowym Jorku. Jego otwarcie już wiosną zapoczątkuje wystawa o makijażu lat 50. (fot. FB Makeup Museum)

Otwarcie muzeum zainauguruje wystawa „Różowa dżungla: makijaż w Ameryce z lat 50. XX wieku”, która będzie eksplorować osiągnięcia słynnych przedsiębiorców i ikony świata piękna tej dekady.

Ogłaszając plany otwarcia muzeum, jego dyrektor wykonawcza Doreen Bloch zapowiedziała, że będzie to „instytucja kluczowa dla krajobrazu kulturowego Nowego Jorku, ponieważ makijaż ma 10 000 lat historii”. - Jest tak wiele rzeczy, które Muzeum Makijażu chce i musi odkrywać. Lata 50. to jednak idealny czas na inaugurację takiego muzeum podczas debiutanckiej wystawy, ponieważ lata 50. to narodziny nowoczesnego przemysłu kosmetycznego - powiedziała Doreen Bloch.

Makeup Museum (Muzeum Makijażu) zostało założone przez Doreen Bloch (CEO firmy Poshley Inc), Caitlin Collins (byłą redaktorkę Makeup.com) i Rachel Goodwin (wizażystkę gwiazd) z gronem doradców, w tym Gabrielą Hernandez (CEO Besame Cosmetics), Kate Hawkins i Carr Chadwick (And Or Forever), Christine Schott Ledes (prezes American Influencer Association) i Annie Lundsten (specjalistkę od muzeów).

Obiekt będzie się znajdować w dzielnicy Meatpacking District na Manhattanie, a jego celem jest  stworzenie „wiodącej na świecie instytucji badającej historię piękna i jego ciągły wpływ na społeczeństwo”, która „umożliwi wszystkim ludziom poznanie świata piękna w formie zabawy”.

Makeup Museum będzie pokazywać świat beauty za pomocą wystaw na dużą skalę i innych wydarzeń oraz interaktywnych programów umożliwiających zakupy. „Zapewni niezwykłe wrażenia, których dostarczą zabytkowe eksponaty i kompetentne informacje edukacyjne wraz z estetycznymi doznaniami wyjątkowych wydarzeń” - zapewniają jego założycielki.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony