WYDARZENIA I PREMIERY

 

14 stycznia 2020, 16:13wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Muzeum Makijażu powstaje w Nowym Jorku. Jego otwarcie już wiosną zapoczątkuje wystawa o makijażu lat 50.

Muzeum Makijażu powstaje w Nowym Jorku. Jego otwarcie już wiosną zapoczątkuje wystawa o makijażu lat 50. (fot. FB Makeup Museum)

Otwarcie muzeum zainauguruje wystawa „Różowa dżungla: makijaż w Ameryce z lat 50. XX wieku”, która będzie eksplorować osiągnięcia słynnych przedsiębiorców i ikony świata piękna tej dekady.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Ogłaszając plany otwarcia muzeum, jego dyrektor wykonawcza Doreen Bloch zapowiedziała, że będzie to „instytucja kluczowa dla krajobrazu kulturowego Nowego Jorku, ponieważ makijaż ma 10 000 lat historii”. - Jest tak wiele rzeczy, które Muzeum Makijażu chce i musi odkrywać. Lata 50. to jednak idealny czas na inaugurację takiego muzeum podczas debiutanckiej wystawy, ponieważ lata 50. to narodziny nowoczesnego przemysłu kosmetycznego - powiedziała Doreen Bloch.

Makeup Museum (Muzeum Makijażu) zostało założone przez Doreen Bloch (CEO firmy Poshley Inc), Caitlin Collins (byłą redaktorkę Makeup.com) i Rachel Goodwin (wizażystkę gwiazd) z gronem doradców, w tym Gabrielą Hernandez (CEO Besame Cosmetics), Kate Hawkins i Carr Chadwick (And Or Forever), Christine Schott Ledes (prezes American Influencer Association) i Annie Lundsten (specjalistkę od muzeów).

Obiekt będzie się znajdować w dzielnicy Meatpacking District na Manhattanie, a jego celem jest  stworzenie „wiodącej na świecie instytucji badającej historię piękna i jego ciągły wpływ na społeczeństwo”, która „umożliwi wszystkim ludziom poznanie świata piękna w formie zabawy”.

Makeup Museum będzie pokazywać świat beauty za pomocą wystaw na dużą skalę i innych wydarzeń oraz interaktywnych programów umożliwiających zakupy. „Zapewni niezwykłe wrażenia, których dostarczą zabytkowe eksponaty i kompetentne informacje edukacyjne wraz z estetycznymi doznaniami wyjątkowych wydarzeń” - zapewniają jego założycielki.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony