REKLAMAFBK-banner główny-lipiec 2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Sieci handlowe

EKOLOGIA

 

14 listopada 2019, 11:50wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Na zdj. pierwszy Carrefour Bio w Warszawie

Na zdj. pierwszy Carrefour Bio w Warszawie (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Sieć Carrefour otworzy w piątek w Warszawie swój pierwszy sklep Bio w Polsce. Jest to 900. placówka sieci w kraju, jednak tym razem klientom zaoferowano niespotykany dotąd wybór ekologicznych produktów spożywczych i kosmetycznych. 

REKLAMA

Carrefour Bio mieści się w samym centrum Warszawy, przy ul. Marszałkowskiej 87. Ma 153 mkw. powierzchni handlowej oraz 27 mkw. kącika kawowego i oferuje niemal 2,5 tys. produktów. W asortymencie sklepu znalazło się 250 rodzajów produktów świeżych, takich jak warzywa i owoce sprzedawane na wagę, mięso, ryby, a także 2200 produktów pakowanych (wina oraz inne alkohole). Na sklepowe półki trafiło także 250 produktów marki własnej Carrefour Bio.

Nowością, niedostępną w żadnym innym sklepie Carrefour w takiej skali, będzie możliwość zakupienia 50 produktów sypkich na wagę, wśród nich będą m.in. płatki, kasze, makarony, rośliny strączkowe, kawa i bakalie. Carrefour zaoferuje także 24 rodzaje herbat i przypraw - produkty te wyeksponowane zostały w szklanych słojach.

Ponadto w sklepie pojawiła się strefa produktów do makijażu. Szczególnie rozbudowana została kategoria ekodetergentów i kosmetyków naturalnych.

Sklepy Carrefour Bio były testowane w 2013 r. we Francji. Dziś na rodzimym dla Carrefoura rynku działa ponad 20 placówek pod tym szyldem. Carrefour Bio od kilku lat obecne jest także w Hiszpanii, a od lata tego roku również w Belgii. Aktualna strategia Carrefoura zakłada, że do 2012 r. funkcjonować będzie 120 sklepów Bio. Firma nie doprecyzowała jednak, czy chodzi jedynie o Francję, czy o wszystkie rynki, na jakich działa grupa.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony