REKLAMAIX FBK_Baner główny_23.04.-22.06.2021

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Kontrole PIP w firmach. Minister Marlena Maląg przypomina, że firmy mają obowiązek zapewnić swoim pracownikom warunki pozwalające na wykonywanie pracy w sposób bezpieczny i niezagrażający zdrowiu

Kontrole PIP w firmach. Minister Marlena Maląg przypomina, że firmy mają obowiązek zapewnić swoim pracownikom warunki pozwalające na wykonywanie pracy w sposób bezpieczny i niezagrażający zdrowiu (fot. mat.prasowe)

Jak informuje PAP, ruszyły wzmożone kontrole Państwowej Inspekcji Pracy, podczas których sprawdzane jest, czy pracownicy mają zapewnione odpowiednie, czyli bezpieczne warunki podczas pracy.

REKLAMAIX FBK_Baner w artykule_23.04.-22.06.2021

Państwowa Inspekcja Pracy zwiększyła częstość kontroli w zakładach pracy. – Szczegółowe kontrole PIP mają na celu sprawdzenie, czy w firmach przeprowadzono ocenę ryzyka zawodowego w związku z koronawirusem. Sprawdzane jest również to, czy przedsiębiorcy wprowadzili działania ograniczające rozprzestrzenianie się wirusa, tj. zapewnili środki do dezynfekcji rąk, ochronę nosa i ust, czy rękawiczki jednorazowe, a także, czy przeprowadzone zostały szkolenia bhp – poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. - Firmy mają obowiązek zapewnić swoim pracownikom warunki pozwalające na wykonywanie swojej pracy w sposób bezpieczny i niezagrażający zdrowiu - przypomniała minister.

Szefowa resortu pracy powiedziała, że mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią większość przedsiębiorców potrafiło w tym czasie zapewnić swoim pracownikom odpowiednie i bezpieczne warunki do pracy. Dodała jednak, że do PIP i resortu pracy wciąż wpływają sygnały, że nie zawsze tak się dzieje.

Zagrożenie jest wciąż realne, więc już teraz należy przygotować się do nadejścia drugiej fali zachorowań –podkreśliła minister Marlena Maląg i zaznaczyła, że zdrowie i życie pracowników jest priorytetem. "Przypominamy i apelujemy o przestrzeganie podstawowych zasad: należy stosować osłonę ust i nosa, zapewnić środki do dezynfekcji rąk oraz powierzchni płaskich i bezpieczną odległość między pracownikami".

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony