HANDEL I DYSTRYBUCJA

Prawo

 

5 września 2019, 10:19wiadomoscihandlowe.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Platforma Obywatelska chce pozyskać głosy wyborców przeciwnych zakazowi handlu w niedziele

Platforma Obywatelska chce pozyskać głosy wyborców przeciwnych zakazowi handlu w niedziele (fot. materiały prasowe PO, lic. CC BY-SA 2.0)

Podczas prezentacji programu gospodarczego Platformy Obywatelskiej, która odbyła się w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy, padła zapowiedź zniesienia wprowadzonego przez Prawo i Sprawiedliwość zakazu handlu w niedziele.

REKLAMAManaslu Outdoor - belka w artykułach Perły - 16-23.09.2020

Andrzej Rżońca, główny ekonomista PO, oznajmił, że sklepy ponownie będą otwarte, natomiast jednocześnie wprowadzony zostanie obowiązek udzielania pracownikom handlu minimum dwóch wolnych niedziel w miesiącu.

Więcej szczegółów na ten temat nie padło. Warto natomiast przypomnieć, że Platforma Obywatelska już w tej kadencji parlamentu złożyła w Sejmie dwa projekty ustaw dotyczących niedzielnego handlu. Na jesieni 2017 r. Platforma wniosła projekt zmian w Kodeksie pracy, dotyczących właśnie "zagwarantowania osobom pracującym w niedziele co najmniej dwóch niedziel wolnych w miesiącu".

Później, w marcu 2018 r. - tuż przed pierwszą niehandlową niedzielą - PO wniosła do Sejmu kolejny projekt ustawy. Projekt ten zakładał całkowite uchylenie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, przepchniętej wcześniej przez parlament głosami posłów i senatorów Prawa i Sprawiedliwości.

Inną z obietnic złożonych przez PO w Krynicy było zablokowanie fuzji państwowych gigantów paliwowych - PKN Orlen i Grupy Lotos. Główna partia opozycyjna zapowiedziała także obniżkę ZUS-u dla przedsiębiorców o ponad 200 zł miesięcznie.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~123 1 ponad rok temu

  Oby, bo ten zakaz nie przyniósł absolutnie nic dobrego dla pracowników, pracodawców i całej branży :(

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony