REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Renata Juszkiewicz, prezes POHiD: To dzięki wysiłkowi handlowców utrzymana jest ciągłość dostaw żywności i niezbędnych towarów do sklepów

Renata Juszkiewicz, prezes POHiD: To dzięki wysiłkowi handlowców utrzymana jest ciągłość dostaw żywności i niezbędnych towarów do sklepów (fot.materiały prasowe)

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji i jej firmy członkowskie ponawiają apel do polskiego rządu o uwzględnienie pracowników handlu – jako grupy zawodowej podwyższonego ryzyka z uwagi na częsty i bezpośredni kontakt z klientem – w I etapie Narodowego Programu Szczepień.

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji zrzeszająca największe sieci handlowe w Polsce, ponawia swój apel do rządu o uwzględnienie pracowników handlu w pierwszej turze szczepień przeciwko COID-19.

Apelujemy do polskiego rządu o bezzwłoczne ujęcie pracowników handlu w I etapie szczepień. Bezpieczeństwo i zdrowie pracowników są fundamentalnym warunkiem prawidłowego funkcjonowania handlu oraz zaopatrzenia obywateli w żywność. Cieszy nas fakt, że organizacje związkowe poparły nasze stanowisko w tej sprawie – mówi Renata Juszkiewicz, prezes POHiD. 

Podkreśla, że pracownicy handlu, zarówno personel sklepów, jak i centrów dystrybucji, są pracownikami tzw. „infrastruktury krytycznej”, a charakter ich pracy zakładający wysoką częstotliwość kontaktów społecznych predestynuje tę grupę zawodową do szczepień na zasadach preferencyjnych.

To dzięki wysiłkowi handlowców utrzymana jest ciągłość dostaw żywności i niezbędnych towarów do sklepów, a społeczeństwo może dokonywać zakupów w bezpieczny sposób, w ścisłym reżimie sanitarnym. Sieci handlowe zrzeszone w POHiD wdrożyły w swoich placówkach najwyższe standardy sanitarne, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa swoim pracownikom i konsumentom – przypomina szefowa POHiD.  

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony