KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

 

14 lutego 2022, 09:57wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Z okazji Walentynek najczęściej planujemy: domowe oglądanie filmu lub wspólną romantyczną kąpiel.

Z okazji Walentynek najczęściej planujemy: domowe oglądanie filmu lub wspólną romantyczną kąpiel. (fot. Shutterstock)

Jesteśmy jednym z krajów, w którym najchętniej obchodzi się Walentynki. W tym roku aż 2/3 z nas planuje obchodzić to święto. Co istotne dla handlu – na walentynkach nie oszczędzamy: wśród obchodzących co piąta osoba deklaruje, że wyda na ten cel nawet więcej niż 200 zł – wynika z badań Ipsos.

Walentynki zdecydowanie przyjęły się w Polsce. Daleko nam do Amerykanów, wśród których święto jest najpopularniejsze, ale i tak śmiało można powiedzieć, że obchodzimy je masowo. Choć oczywiście uznajemy je za mniej ważne od świąt państwowych czy kościelnych, to po prostu bardzo lubimy ten dzień – bardziej niż choćby Halloween.

Obchodzimy je niezależnie od wieku (brak istotnych różnic między grupami 18-34 i 35-55) oraz jak długi jest nasz staż bycia w związku. Co ciekawe, w ich organizację i finansowanie jesteśmy zaangażowani w podobnym stopniu, niezależnie od płci. Spośród obchodzących walentynki aż 66 proc. deklaruje, że organizuje je razem z partnerem. Plany na ten dzień przygotowujemy w związkach demokratycznie, a w tym roku święto spędzimy raczej w domu. Najczęściej planujemy (pytanie wielokrotnego wyboru) domowe oglądanie filmu (35 proc.), wspólną romantyczną kąpiel (26 proc.) czy zamówienie jedzenia z dowozem (23 proc.)

Przeczytaj również: Walentynki pod znakiem promocji w drogeriach i ich e-sklepach

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony