REKLAMA
Wzrost cen w Polsce w 2019 roku był znacznie powyżej średniej w UE

Wzrost cen w Polsce w 2019 roku był znacznie powyżej średniej w UE (fot. Adobe)

Według danych Eurostatu w kilkunastu kategoriach wzrosty cen w Polsce były w minionym roku najwyższe w Unii Europejskiej – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

REKLAMA

Ziemniaki podrożały w Polsce o ponad 51 proc. (średnią w Unii był wzrost o 6,3 proc.). Wywóz śmieci o ponad 32 proc. (w UE o 3,6 proc.). W unijnej czołówce byliśmy także pod względem tempa wzrostu cen w telekomunikacji (szybsze było tylko w Rumunii) i w kategorii „hotele i restauracje” (tuż za Węgrami).

Bardzo podrożały także e-booki, cukier i warzywa. Owoce zdrożały w Polsce aż o 16,3 proc. podczas gdy średnia w UE to 4,9 proc. E-booki w całej UE staniały o 2,4 proc., natomiast w Polsce podrożały o 24,4 proc. Co ciekawe, także dostęp do internetu w całej UE staniał minimalnie, bo o 1,7 proc., natomiast w Polsce podrożał o 9,2 proc.

Sytuacja wygląda nieco lepiej jeśli chodzi o alkoholi i inne używki, bo podrożały w Polsce o 1,7 proc. podczas gdy we Francji aż o 8,8 proc., a na Węgrzech o 8,5 proc.

Więcej w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony