wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Norbert Duczmal, nanotechnolog w masce z powłoką z nanopłytek, która blokuje patogeny i neutralizuje je. A następnie sama się czyści i aktywuje swoje właściwości pod wpływem światła dziennego lub sztucznego

Norbert Duczmal, nanotechnolog w masce z powłoką z nanopłytek, która blokuje patogeny i neutralizuje je. A następnie sama się czyści i aktywuje swoje właściwości pod wpływem światła dziennego lub sztucznego (źródło: wspieram.to)

Na pomysł estetycznej i bezpiecznej maski wpadł Norbert Duczmal, autor wielu rozwiązań i wdrożeń w dziedzinie nanotechnologii. Stworzył nanomaseczkę, której powierzchnia pokryta jest specjalną powłoką: zabijającą wirusy, unicestwiającą bakterie i zabezpieczającą przed alergenami, pyłami, grzybami i pleśnią. Teraz zbiera pieniądze na jej produkcję.

– Maseczki ochronne stały się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Akcesorium, z którym, dopóki nie zostanie wynaleziona szczepionka, nie rozstaniemy się podczas codziennych zakupów, spacerów czy w pracy – pisze Norbert Duczmal, nanotechnolog na crowfundingowym portalu wspietam.to. Zwraca też uwagę, że z reguły zależny nam, aby maska była estetyczna i niedroga. Jednak najważniejsze powinno być, aby maska dawała prawdziwe bezpieczeństwo.

Jego HalloyNano to rozwiązania oparte o najnowsze zdobycze nauki. Są to nanopłytki, innowacyjne włókna i powłoki o właściwościach neutralizujących i blokujących. To z nich mają powstać certyfikowane nanomaseczki. Ich powierzchnia będzie zabijać wirusy, unicestwiać bakterie i zabezpieczać przed zanieczyszczeniami, alergenami, pyłami, grzybami i pleśnią.

Twórca włókna zwraca też uwagę na jeszcze jedną zaletę nanopowłoki. Sprawia ona, że nie trzeba pamiętać, by nie dotykać maski podczas jej noszenia czy zdejmowania. Wszystko co szkodliwe, zostaje bowiem zneutralizowane. – Powłoka z nanopłytek neutralizuje to, co przeszkadza cieszyć się życiem. Blokuje patogeny i neutralizuje je. A następnie sama się czyści i aktywuje swoje właściwości pod wpływem światła dziennego lub sztucznego – czytamy we wpisie zachęcającym do przekazywania pieniędzy na produkcję masek. Działanie maski jest przewidziane na 15 tygodni, a w zaleceniach znalazło się jedno pranie na tydzień.

Twórca HalloyNano przewiduje, że powierzenia użyta w maskach będzie mogła być wykorzystana także przy produkcji rękawiczek, odzieży czy zabezpieczeń dla szpitali – kombinezonów lub śluz. Na razie zachęca do wspierania produkcji i dystrybucji maseczek, obiecując przy tym przekazanie produktów wybranym placówkom na terenie Polski – małym szpitalom i domom opieki społecznej.

Dotychczas antywirusowe nanomaski Halloy Nano zebrały ponad 82 tys. zł (z potrzebnych 50 tys. zł). Zatem na 41 dni przed zakończeniem zbiórki na jej koncie jest już ponad 160 proc. potrzebnej kwoty. Projekt uzyskał 771 wpłat, a rozsyłanie maseczek jest planowanie na czerwiec 2020 roku.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~heh 1 8 miesięcy temu

  strasznie amatorsko to wygląda i nie budzi zaufania, dowody w postaci testów na dezaktywację wirusów zgodnych z normami ISO są? po jakim czasie od kontaktu z pow. maski zabijane są mikroorganizmy i dezaktywowane wirusy i na jakim poziomie redukcji?

  Edytowany: 8 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony