REKLAMABeGlossy - banner główny - 16.07 - 16.08

PRODUCENCI I MARKI

Eksport

HANDEL

TRENDY

 

11 czerwca 2021, 16:07wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
W wirtualnych pawilonach na WeCosmoprof prezentują się firmy kosmetyczne z 13 krajów

W wirtualnych pawilonach na WeCosmoprof prezentują się firmy kosmetyczne z 13 krajów (fot.wecosmoprof.com)

Do 18 czerwca potrwają targi Cosmoprof, które od ubiegłego roku odbywają się w trybie online. Na polskim wirtualnym stoisku stoisku prezentuje się 19 firm z sektora kosmetycznego. Stoisko zostało zorganizowane przy wsparciu PAIH.

Na polskim stoisku na WeCosmoprof International prezentują się takie firmy, jak: Arkana, Barwa, Bielenda, Anabelle Minerals, Błysk, Chantal, Delia Cosmetics, Eveline Cosmetics, Nacomi, Nou Poland, Pharmena, Polpak Packaging, Torf Corporation, Wibo i Yope.

–  Udział w Wecosmoprof International to ważny element promocji polskiego sektora kosmetycznego w nowej rzeczywistości online. Polskie firmy od lat uczestniczą w targach Cosmoprof na świecie, w tym są stałym uczestnikiem targów w Bolonii. Niestety od 2020 roku większość wydarzeń stacjonarnych została odwołana – mówi Magdalena Kliszczak z Centrum Eksportu PAIH.

Wydarzenie jest obecnie najistotniejszym na branżowej mapie międzynarodowych imprez i biorą w nim udział prawdziwi potentaci sektora, jak Korea Południowa.

Targi online WeCosmoprof International są kontynuacją długofalowej obecności polskich marek kosmetycznych na światowych targach. Jest to aktualnie kluczowe wydarzenie branżowe dla tego sektora i szansa na nawiązanie kontaktów biznesowych na świecie. PAIH aktywnie wspiera polskich przedsiębiorców od dawna, staramy się wykorzystywać szansy, jakie dają duże wydarzenia targowe, czy to w formule stacjonarnej, czy tej #online, czego najlepiej dowodzi obecność Polski na WeCosmoprof International – dodaje Maja Justyna z Centrum Eksportu #PAIH.

W evencie oprócz narodowego stoiska przygotowanego przez PAIH bierze udział silna reprezentacja firm polskich. Podczas targów swoje produkty i innowacyjne rozwiązania sektora beauty prezentuje ponad 500 wystawców z całego świata. 

Wirtualne pawilony narodowe stworzyło 13 krajów: Brazylia, Chiny, Korea, Francja, Grecja, Irlandia, Włochy, Litwa, Polska, Hiszpania, Szwajcaria, Wielka Brytania i Węgry. Prezentują swoje produkty biznesowym partnerom - dystrybutorom, detalistom, którzy chcą uzupełnić swoją ofertę o nowości.

Polski rynek kosmetyczny zajmuje obecnie 6. miejsce w UE. Tworzy go ponad 1000 producentów i dystrybutorów.

Łączna wartość eksportu polskich kosmetyków wynosi 3,9 mld euro, a głównymi kierunkami eksportu są: Niemcy, Rosja, Wielka Brytania, Czechy i Belgia. Jednak w ostatnich latach jakość produktów oraz elastyczność polskich marek zaowocowała ich coraz większą obecnością w Azji.

PAIH jest także patronem branżowym Forum Branży Kosmetycznej, które odbędzie się już 22 czerwca, także w trybie online. Zapraszamy na wykład Czy naturalne produkty są szansą na sukces eksportowy?, który poprowadzi Maja Justyna, Manager z Centrum Exportu PAIH.

Zarejestruj się tutaj na Forum Branży Kosmetycznej

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony