KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

 

15 marca 2022, 10:05wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Ogólna koncentracja konsumentów na zdrowiu obejmuje umysł, ciało i dom, i jest widoczna w wielu branżach

Ogólna koncentracja konsumentów na zdrowiu obejmuje umysł, ciało i dom, i jest widoczna w wielu branżach (fot. Shutterstock)

Naturalne jest, że w trakcie pandemii konsumenci bardziej skupiali się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Zaskakujący jest jednak fakt, że prawie dwa lata od wybuchu pandemii sprzedaż detaliczna produktów w kategoriach zdrowia i dobrego samopoczucia w USA nadal osiąga szczytowe wskaźniki wzrostu – wynika z danych NPD Group.

W porównaniu z rokiem 2020 widać, że wzrost przychodów w kategoriach zdrowia i dobrego samopoczucia spowolnił w 2021 roku, ale to tylko część historii. Przychody ze sprzedaży detalicznej w tych samych kategoriach, w porównaniu z 2019 r., nadal rosły dwucyfrowo. Ten wzrost wydaje się wskazywać, że zdrowie i dobre samopoczucie to trwały trend pandemiczny, który zapewni kontynuacje wydatków konsumenckich na ten cel – wyjaśnia Marshal Cohen, główny doradca branży detalicznej w NPD. 

Ogólna koncentracja konsumentów na zdrowiu obejmuje umysł, ciało i dom, i jest widoczna w wielu branżach wykazujących wzrost: od żywności i odzieży po książki i kosmetyki. Prym wiodą filtry oczyszczające powietrze, urządzenia masujące, sprzęt do ćwiczeń i maszyny dźwiękowe. Przychody ze sprzedaży w każdej z tych kategorii wzrosły ponad dwukrotnie w 2021 r. w porównaniu z 2019 r. 

–  Konsumenci wyruszyli w świat i zaczynają wydawać więcej na wakacje i inne doświadczenia, a zdrowie i dobre samopoczucie prawdopodobnie nadal będą odgrywać ważną rolę w ich życiu – dodał Marshal Cohen.

Przeczytaj również: Rynek suplementów diety na najwyższym poziomie w historii

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony