REKLAMAIX FBK_Baner główny_23.04.-22.06.2021

KONSUMENT i TRENDY

 

6 września 2019, 14:58wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Niemieccy konsumenci są coraz bardziej zainteresowani naturalnymi kosmetykami

Niemieccy konsumenci są coraz bardziej zainteresowani naturalnymi kosmetykami (fot. Adobe)

Kosmetyki naturalne dotarły w Niemczech do ​​ponad miliona nowych klientów w 2018 roku - wynika z raportu branżowego Natural Cosmetics.

- Udział tej kategorii kosmetyków wzrósł na całym niemieckim rynku kosmetyków - ze sprzedażą sięgającą 1,3 mld euro do 9,2 procent - wynika z raportu opartego na analizie firmy badawczej GfK dla klientów z branży kosmetycznej.

- Zaangażowanie w zrównoważony rozwój wielu dostawców jest w pełni zgodne z trendami - skomentowała dyrektor badania Elfriede Dambacher.

Zdaniem Elfriede Dambacher branża promuje „zmianę wartości na zgodne z dobrem środowiska naturalnego” we własnym interesie. Wiele firm zwróciło na to uwagę i opatruje swoje produkty certyfikatem jakości niezależnych organizacji testujących. Eksperci zajmujący się prawami konsumenckimi krytykują jednak, że coraz trudniej jest zorientować się w gąszczu rosnącej liczby oznakowań naturalnych i ekologicznych.

- Poza tym roślinne składniki nie są automatycznie nieszkodliwe. Żądamy prawnego zdefiniowania wytycznych dotyczących ekologicznych produktów wraz z wiążącymi kryteriami - mówi ekspertka Sabine Holzäpfel z centrum konsumenckiego Badenii-Wirtembergii.

Przykładem takiego rozwiązania może być unijna etykieta ekologiczna stosowana od 2010 r. w sektorze spożywczym.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony