REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020
W tym roku najczęściej Polacy na prezent dadzą bliskim przede wszystkim perfumy (rok temu także na topie zakupów prezentowych)

W tym roku najczęściej Polacy na prezent dadzą bliskim przede wszystkim perfumy (rok temu także na topie zakupów prezentowych) (fot. Pixabay/CC0)

9 grudnia to dzień, w którym Polacy robią najwięcej świątecznych zakupów przez internet - twierdzi Allegro. Według firmy nasi rodacy zostawiają tego dnia w kanale online więcej pieniędzy niż podczas takich festiwali zakupowych jak Czarny Piątek, Czarny Tydzień czy Cyber Monday.

REKLAMABELL - belka w artykułach Perły - 25.09.-01.10.2020

Ten dzień przypada zwykle ok. 12-14 dni przez Wigilią Bożego Narodzenia, w poniedziałek, w tygodniu poprzedzającym tydzień świąteczny. W tym roku będzie to 9 grudnia. W poprzednich latach Polacy, właśnie tego dnia na Allegro blisko dwukrotnie większe zakupy niż zazwyczaj - rok temu w dniu szczytu zakupowego na Allegro kupiono rekordową liczbę 2,6 mln przedmiotów, zaś rok wcześniej 2,16 mln. Przedstawiciele Allegro zastanawiają się, czy w tym roku uda się przebić granicę 3 mln.

Allegro i Mobile Institute zapytały Polaków, jak planują kupować prezenty na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Z raportu po tym badaniu można dowiedzieć się, że w 2019 roku na prezenty świąteczne Polacy także wydadzą sporo. Wyższy budżet niż przed rokiem zadeklarowała połowa badanych. Potwierdza to też deklarowana przez nich wielkość budżetu - 482 zł w porównaniu do 451 zł w 2018 roku. W 2017 roku było to średnio ok. 684 zł.

W tym roku najczęściej Polacy na prezent dadzą bliskim przede wszystkim perfumy (rok temu także na topie zakupów prezentowych), ubrania oraz słodycze, kosmetyki i produkty związane z hobby. Co siódmy badany zainwestuje w zakup elektroniki na prezent. Rzadziej rozdawane będą pieniądze i alkohol, nieco rzadziej również książki.

Z badania wynika, że Polacy polubili prezenty składkowe, dzięki czemu obdarowana osoba może otrzymać coś większego i bardziej wartościowego. Na takie prezenty dorzuci się 38 proc. obdarowujących bliskich. Lubimy też personalizowane prezenty. Takie rozważa 42 proc. badanych kupujących prezenty bliskim. Na liście życzeń najczęściej znajdują się: elektronika (zwykle smartfon, smartwatch, konsola), markowe perfumy, markowe ubrania i produkty odpowiadające zainteresowaniom, czyli związane z hobby.

62 proc. badanych deklaruje, że lubi prezenty niespodzianki. 38 proc. zdecydowanie woli mieć listę i otrzymać wymieniony na niej produkt. Co piąty badany spisuje listę życzeń, a w zasadzie świąteczny list do Mikołaja.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony