PRODUCENCI I MARKI

Biznes

KORONAWIRUS

 

25 marca 2020, 12:32wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
PZPK szuka m.in. firm, które mają na zbyciu etanol potrzebny do produkcji preparatów odkażających.

PZPK szuka m.in. firm, które mają na zbyciu etanol potrzebny do produkcji preparatów odkażających. (fot. pixaby)

Polski Związek Przemysłu  Kosmetycznego uruchomił inicjatywę mającą wesprzeć firmy, które mają problem w dostępie do etanolu. #BusinessMatching ma też łączyć producentów preparatów odkażających z instytucjami publicznymi szukającymi dostawców.

REKLAMADermaglin - Belka w artykułach - Perły - 18-25.09.2020

Wiele firm mogłoby produkować więcej preparatów odkażających, gdyby nie brak etanolu (wiadomoscikosmetyczne.pl pisały o tym TUTAJ).

– Walczymy z tym problemem na poziomie ministerialnym. Chcemy także wesprzeć firmy w nawiązywaniu kontaktów biznesowych, ułatwiających zdobycie surowca oraz zbycie produktów do dezynfekcji. Służyć ma temu projekt #BusinessMatching – informuje sztab kryzysowy PZPK.

#BusinessMatching ma ułatwić kontakty firm na dwóch różnych płaszczyznach:

 • pomiędzy producentami antybakteryjnych produktów kosmetycznych i produktów biobójczych do dezynfekcji, a instytucjami publicznymi poszukującymi ich dostawców,
 • pomiędzy producentami ww. preparatów kosmetycznych i biobójczych, a dostawcami etanolu (w szczególnych przypadkach także innych komponentów) do ich produkcji.

PZPK szuka firm, które są w stanie wyprodukować produkty biobójcze do dezynfekcji i są gotowe do produkcji na zamówienie w przypadku zapytań instytucji publicznych. O rejestrację w programie związek prosi również firmy, które uzyskały pozwolenia w URPL w tzw. „szybkiej ścieżce” i byłyby gotowe do produkcji dla instytucji.

związek zbiera też informacje, kto produkuje produkty kosmetyczne (np. żele do rąk) o działaniu antybakteryjnym. Sztab kryzysowy Kosmetycznych.pl będzie na bieżąco przekazywać te informacje do Ministerstwa Rozwoju.

Jednocześnie PZPK szuka firm, które mają na zbyciu etanol. Lista będzie sukcesywnie uzupełniana.

Osobą wydelegowaną do obsługi projektu #BusinessMatching jest Marta Wiąckowska mwiackowska@kosmetyczni.pl, tel. 48 668 958 648.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony