REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020
Ewald Raben, właściciel i prezes Grupy Raben

Ewald Raben, właściciel i prezes Grupy Raben (fot. Raben Group)

Ewald Raben, prezes Grupy Raben, uważa, że wiele firm z branży transportowej nie przetrwa kryzysu, m.in. ze względu na nadpodaż firm i miejsc magazynowych w Polsce. Pierwszych negatywnych skutków kryzysu spodziewa się za ok. miesiąc. Jego zdaniem dziś kluczowa jest dobra komunikacja z klientami firmy. –  Ten kryzys skończy się za 2-4 tygodnie, może za 3 miesiące, ale kiedyś się skończy. Troska o klienta teraz, zaprocentuje w przyszłości – powiedział szef Grupy Raben podczas trwającego w formule online kongresu Family Business Week.

REKLAMADermaglin - Belka w artykułach - Perły - 18-25.09.2020

Ewald Raben, jest właścicielem i prezes Grupy Raben, krajowego lider w branży TSL, firmy dającej zatrudnienie ponad 10 tys. pracownikom. – Taki kryzys jak ten mamy średnio raz na 80-100 lat. Trudno jest się na takie coś przygotować – skomentował Ewald Raben podczas kongresu Family Business Week poświęconego dylematom firm rodzinnych w czasie COVID-19.

Przedsiębiorca zapytany, czy mając dzisiejszą wiedzę, zrobiłby cokolwiek inaczej w kontekście obecnej sytuacji oznajmił: – Mając taką wiedzę jak dzisiaj, nie wiem czy szczególnie przygotowywałbym się do tego kryzysu inaczej, może wyhamowałbym część podjętych inwestycji – odpowiedział.

Jako kluczowy aspekt przeciwdziałania kryzysowi szef firmy Raben wskazał wątek dobrej komunikacji. Nie tylko ze swoimi pracownikami, których wielu pracuje teraz w trybie zdalnym „home office”, ale również ze swoimi kontrahentami, którzy również znaleźli się w trudnej sytuacji. – Klient musi mieć pełną informację o naszych działaniach, musi wiedzieć, że cały czas działamy, że przewozimy i przewieziemy wszystkie ich przesyłki, że zrobimy to bezpiecznie – podkreślił Ewald Raben. Zapewnił przy tym, że w przeciwieństwie do kilku dużych graczy z branży zdecydował się, że nie będzie podnosił cen usług by odrobić straty związane z koronawirusem. – Ten kryzys skończy się za 2-4 tygodnie, może za 3 miesiące, ale kiedyś się skończy. Finalnie nasz klient doceni to, że zadbaliśmy o niego w tym trudnym czasie  – powiedział.

Szef Grupy Raben uważa, że wiele firm z jego branży nie przetrwa kryzysu z trzech powodów. Po pierwsze ze względu na zbyt bierną reakcję na kryzys i chęć przeczekania go przez wielu właścicieli firm transportowych, a po drugie poprzez nowe prawo unijne, tzw. „pakiet mobilności”. Trzecim powodem, który wskazał Ewald Raben, jest nadpodaż firm i miejsc magazynowych w Polsce w stosunku do faktycznego zapotrzebowania rynku. Pierwszych widocznych w branży negatywnych skutków kryzysu Ewald Raben spodziewa się za około  miesiąc. – Czekają nas wkrótce pierwsze upadki, sprzedaże i konsolidacja – powiedział.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony