REKLAMA

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

PERSONALIA

 

29 listopada 2018, 21:41wiadomoscihandlowe.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Adam Pieniacki zarządzał Harper Hygienics niespełna dwa miesiące

Adam Pieniacki zarządzał Harper Hygienics niespełna dwa miesiące (fot. materiały prasowe/Harper Hygienics)

Zarząd Harper Hygienics poinformował, że 28 listopada 2018 r. Adam Pieniacki złożył rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu spółki ze skutkiem natychmiastowym. Jako powód podał brak możliwości pełnienia funkcji.

REKLAMA

Adam Pieniacki objął funkcję prezesa zarządu Harper Hygienics 16 października br., wcześniej był członkiem rady nadzorczej. Na stanowisku zastąpił Rafała Szczepkowskiego, który zarządzał spółką od 20 czerwca 2017 r. 

Adam Pieniacki ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy w polskich i międzynarodowych firmach. Pełnił liczne funkcje zarządcze w spółkach publicznych, był m.in. członkiem zarządu w CI Games. Wcześniej był też dyrektorem generalnym w notowanej na GPW hurtowni farmaceutyków Prosper, gdzie odpowiadał za fuzję z Torfarmem, która doprowadziła do powstania Grupy NEUCA.

Karierę zawodową rozpoczął w 1992 r. w Cuprum Banku S.A., a następnie pracował kolejno w KGHM Polska Miedź S.A., Wigropol, Flexpol. Zdobył też doświadczenie w amerykańskich globalnych koncernach notowanych na NYSE takich jak: York International, Johnson Controls oraz UPS.

Harper Hygienics jest spółką akcyjną od 2010 r. notowaną na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest producentem marek własnych oraz private label. Jest liderem na polskim rynku w wielu kategoriach produktów higienicznych.

W 2017 r. nastąpiły istotne zmiany właścicielskie w GK Harper Hygienics. Pakiet blisko 60 proc. akcji firmy został zakupiony przez łotewską Spółkę SIA iCotton, a następnie w wyniku wezwania na akcje Spółki firma iCotton osiągnęła próg 66 proc. akcji Harper Hygienics.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony