REKLAMAIX FBK_Baner główny_23.04.-22.06.2021

PRODUCENCI I MARKI

Inwestycje

Biznes

 

16 września 2019, 15:26wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Janina Karasek, współwłaściciel oraz dyrektor ds. rozwoju w Primavera Parfum

Janina Karasek, współwłaściciel oraz dyrektor ds. rozwoju w Primavera Parfum (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

Primavera Parfum zajmująca się sprzedażą i dystrybucją perfum oraz kosmetyków, poprawiła swoje przychody w I półroczu br. Na koniec czerwca wyniosły one 82,14 mln zł. Firma korzysta z dynamicznego wzrostu w segmencie e-commerce, rozwija nowe, innowacyjne usługi oraz poszerza swoją ofertę.

Dynamiczny rozwój segmentu e-commerce napędza wzrost w Primavera Parfum, która jest krajowym liderem dystrybucji w handlu internetowym w kategorii Beauty, Home i Health. W I półroczu br. firma osiągnęła 82,14 mln zł przychodów ze sprzedaży, z czego ponad 45 mln zł wygenerował segment e-commerce.

W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego (69,32 mln zł) oznacza to ponad 18-proc wzrost, co w dużej mierze jest zasługą szerokiej i zróżnicowanej oferty produktowej wspartej innowacyjnymi rozwiązaniami. Obecnie asortyment firmy składa się z blisko 25 tys. produktów.

Systematycznie poszerzamy naszą ofertę, wychodząc naprzeciw zmieniającym się trendom rynkowym oraz potrzebom naszych klientów. Do połowy przyszłego roku planujemy rozbudować liczbę naszych produktów do 40 tysięcy – komentuje Janina Karasek, współwłaściciel oraz dyrektor ds. rozwoju w Primavera Parfum.

Rozwój oferty będzie wspierać dalsze wzrosty w segmencie przychodów. Według prognoz Primavera Parfum, do końca tego roku wyniosą ok. 200 mln zł, natomiast w 2020 roku osiągną pułap 250 mln zł. Dla porównaniu, na koniec zeszłego roku obroty Primavera Parfum wyniosły 164,11 mln zł.

Firma stawia na unikalne rozwiązania, czym buduje swoją przewagę konkurencyjną. W lutym tego roku w ofercie Primavera Parfum pojawiła się usługa dropshippingu, będąca modelem logistycznym sprzedaży przez Internet, polegającym na przeniesieniu procesu wysyłki towaru na dostawcę. Przychody z tej usługi stanowią coraz większy udział w strukturze przychodów ogółem.

Od początku roku za pośrednictwem dropshippingu wysłaliśmy 234 tysięcy paczek, co przy średnim koszyku wynoszącym około 80 złotych dało 18,75 mln zł przychodów w segmencie z perspektywami na dalsze wzrosty. Potencjał jest ogromny. Na koniec zeszłego roku w Polsce było zarejestrowanych blisko 31 tys. sklepów internetowych. Usługa dropshippingu zdejmuje z nich konieczność posiadania własnego magazynu oraz efektywnego systemu wysyłki paczek, dając jednocześnie możliwość posiadania pełnej oferty produktowej – tłumaczy zalety dropshippingu Janina Karasek.

Grupa w ostatnim czasie pracowała nad obniżeniem kosztów logistyki oraz sprzedaży, co w połączeniu ze znaczącym wzrostem segmentu e-commerce skutkowało poprawą innych wyników finansowych. Zysk z działalności operacyjnej (EBIT) wyniósł w I półroczu 2019 roku  3,34 mln zł (wzrost r/r o 51,2 proc.), natomiast zysk brutto - 2,83 mln z i był wyższy niż rok wcześniej o 47,3 proc. W planach na najbliższe miesiące jest tworzenie marek własnych, zwiększenie sprzedaży produktów wysokomarżowych oraz dalszy rozwój dropshippingu.

Primavera Parfum (www.primaveraparfum.pl) świadczy usługi dla e-sklepów oparte o system dropshippingu lub semi-dropshippingu. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Marko 1 ponad rok temuocena: 50% 

  Czyli firma Primavera prowadzi sprzedaż hurtową, drop, ma swój butik, sklepy internetowe Tagomago, Perfumeriapl, Horex, jednym słowem monopol. Współczuję sklepom internetowym .

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony