REKLAMA

PRODUCENCI I MARKI

Prawo i finanse

 

11 października 2019, 15:01wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Umowy importowe dużych koncernów kosmetycznych na terytoriach francuskich zostały ukarane wysokimi grzywnami

Umowy importowe dużych koncernów kosmetycznych na terytoriach francuskich zostały ukarane wysokimi grzywnami (fot. Adobe)

Firmy Procter & Gamble (P&G), Chanel i Coty zawarły umowy importowe na wyłączność na Antylach, Gujanie i Wyspie Reunion. W rezultacie francuski organ ochrony konkurencji nałożył na nie kary w wysokości 176 tysięcy euro - podaje wwd.com.

REKLAMA

Giganty kosmetyków i higieny osobistej były jednymi z kilku firm, które naruszyły ustawę Lurel, która zabrania takich umów francuskim terytoriom zamorskim. Inne firmy, na które nałożono grzywnę, to Gucci, Puma, Dolce & Gabbana, Calvin Klein, Marc Jacobs, Balenciaga, Bourjois i Tiffany.

W oświadczeniu organ stwierdził: „Procter & Gamble, Coty i Chanel oraz ich hurtowi importerzy utrzymali lub ustanowili, po wejściu w życie ustawy Lurel, wyłączny import w celu dystrybucji perfum i produktów kosmetycznych na Gwadelupie na Martynice, Gujanie Francuskiej i Reunion.

Jak wyjaśniono w komunikacie: „Praktyki te utrudniały rozwój konkurujących hurtowych importerów i pozbawiły detalistów dostępu do konkurujących hurtowni zaopatrujących ich w perfumy i kosmetyki. Doprowadziły one do wzrostu kosztów dla sprzedawców detalicznych, a tym samym cen perfum i kosmetyków dla konsumentów na francuskich terytoriach zamorskich.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony