PRODUCENCI I MARKI

Biznes

Prawo i finanse

 

3 sierpnia 2020, 09:44wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Amerykański koncern odnotował wzrost w każdym dziale

Amerykański koncern odnotował wzrost w każdym dziale (fot. FB P&G)

Firma Procter & Gamble podała swoje wyniki za trzeci kwartał roku podatkowego 2020. Amerykański gigant FMCG odnotował w tym okresie imponujący 5-procentowy wzrost sprzedaży netto, osiągając 17,2 mld dol., podczas gdy zysk netto wzrósł o 8 proc. do 1,12 dol. na akcję.

REKLAMAEco&More belka w artykułach Perły (23-29.09.2020)

Wszystkie działy koncernu FMCG odnotowały wzrost sprzedaży w ujęciu organicznym, z wyjątkiem kategorii „pielęgnacja męska”, w której sprzedaż organiczna spadła o 1 procent rok do roku. Jednak biorąc pod uwagę, że wiele osób przebywało w izolacji w domu i rezygnowało z codziennego golenia, firma może uznać to za wygraną.

Dział urody poszedł w odstawkę, ponieważ sprzedaż organiczna wzrosła tylko o 1 proc. Jednak zarówno opieka zdrowotna, jak i artykuły higieniczne oraz do pielęgnacji domu odnotowały stały wzrost sprzedaży organicznej - odpowiednio o 9 i 10 proc.

- Dobre wyniki, które osiągnęliśmy w tym kwartale, są bezpośrednim odzwierciedleniem integralnej roli, jaką odgrywają nasze produkty w zaspokajaniu codziennych potrzeb konsumentów na całym świecie w zakresie zdrowia, higieny i czystości - powiedział David Taylor, prezes i dyrektor generalny P&G.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony