PRODUCENCI I MARKI

Biznes

Analizy

Prawo i finanse

 

22 stycznia 2021, 17:00wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Procter and Gamble zwiększył sprzedaż we wszystkich działach firmy

Procter and Gamble zwiększył sprzedaż we wszystkich działach firmy (fot. FB P&G)

Procter & Gamble ponownie podwyższył swoje prognozy roczne dzięki wzrostowi popytu na ręczniki papierowe, płyn do mycia naczyń i detergenty do prania - informuje Financial Times. To efekt częstego sprzątania spowodowanego pandemią.

Amerykański gigant w dziedzinie higieny osobistej zapowiedział, że jest na dobrej drodze do osiągnięcia rocznej prognozy między 5 a 6 proc. w roku fiskalnym 2021, w porównaniu do wcześniejszej 3 do 4 proc. 

W jego opinii marki takie jak Ariel, Bounty, Tampax, Pampers i Head & Shoulders będą kontynuować wzrost po wprowadzeniu szczepionek.

Przychody P&G w drugim kwartale, napędzane chęcią zakupu produktów do sprzątania, golenia i stylizacji, wzrosły o 8 proc., a firma przewiduje, że jej skorygowane zyski wzrosną o 8 do 10 proc. w porównaniu z poprzednim celem wynoszącym 5 do 8 proc.

W tym kwartale odnotowano wzrost w zakresie pielęgnacji niemowląt, kobiet i rodziny o 6 proc., podczas gdy ilość urządzeń do pielęgnacji wzrosła o 20 proc. Segment kosmetyków wzrósł o 5 procent.

Nakaz pozostawania w domu w domu spowodował gwałtowny wzrost sprzątania i prac domowych, a także boom na produkty do stylizacji higieny osobistej  i trendy te znalazły odzwierciedlenie w wynikach finansowych Procter & Gamble.

Patrząc w przyszłość i analizując, czy swoboda przemieszczania się po wprowadzeniu szczepionek wpłynie na rosnącą sprzedaż, dyrektor operacyjny firmy i dyrektor finansowy firmy Jon Moeller jako przykład podał 12-procentowy wzrost w Chinach, choć kraj ma bardzo niewiele przypadków COVID.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony