PRODUCENCI I MARKI

Prawo i finanse

MARKI

PRAWO

 

6 grudnia 2022, 09:56



wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Procter & Gamble nie ma w tym roku dobrej passy; skandal związany z benzenem w kosmetykach w aerozolu nie wydaje się przestawać stawiać firmy w negatywnym świetle.

Procter & Gamble nie ma w tym roku dobrej passy; skandal związany z benzenem w kosmetykach w aerozolu nie wydaje się przestawać stawiać firmy w negatywnym świetle. (Shutterstock)

Według raportów Top Class Action, Procter & Gamble wypłaci 8 milionów dolarów w ramach ugody mającej na celu rozwiązanie roszczeń dotyczących produktów w aerozolu zawierających benzen. Następuje to po wycofaniu przez firmę tych produktów w listopadzie 2021 r.; w tym czasie firma nie otrzymała żadnych zgłoszeń o zdarzeniach niepożądanych po zastosowaniu tych produktów.

Firma Procter & Gamble (P&G) zgodziła się zapłacić 8 milionów dolarów w ramach ugody mającej na celu rozwiązanie roszczeń w związku z wycofaniem produktów w aerozolu, które zawierały benzen, znany czynnik rakotwórczy. Po tym wycofaniu nastąpiło kilka pozwów zbiorowych, twierdząc, że konsumenci nie kupiliby produktów w aerozolu, gdyby wiedzieli, że mogą narazić ich na działanie benzenu, znanego czynnika rakotwórczego.

Powodowie w skonsolidowanej sprawie domagali się zwrotu pieniędzy za zakupione produkty w aerozolu P&G oraz odszkodowania za fałszywą reklamę, donosi Top Class Action. Zgodnie z warunkami ugody Procter & Gamble, powodowie mogą otrzymać płatność gotówkową na podstawie liczby zakupionych produktów i przedstawienia dowodu zakupu. Z ugody mogą skorzystać konsumenci, którzy zakupili antyperspirant w aerozolu, dezodorant, spray do ciała, suchy szampon lub suchą odżywkę w aerozolu Secret, Old Spice, Pantene, Aussie, Herbal Essences lub Hair Food w okresie od 4 listopada 2015 r. do 31 grudnia 2021 r.

Benzen powstaje zarówno naturalnie w wulkanach i pożarach lasów, jak i poprzez produkty syntetyczne, takie jak produkcja ropy naftowej i benzyny, zgodnie z amerykańskimi Centrami Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Chociaż substancja chemiczna jest używana do produkcji tworzyw sztucznych i innych materiałów syntetycznych, benzen jest czynnikiem rakotwórczym związanym z białaczką. Narażenie na niego może nastąpić poprzez drogi oddechowe, ustne i skórne i może, w zależności od poziomu i zakresu narażenia, skutkować zwiększonym ryzykiem zachorowania na nowotwory w ogóle.

Czytaj także: P&G wycofuje szampony i odżywki w aerozolu ze sprzedaży w USA

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony