REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

RAPORTY I ANALIZY

 

17 stycznia 2020, 11:12wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Prezes Beiersdorf oświadczył, że pozostaje „ostrożnie optymistyczny” w stosunku do roku 2020, pomimo kolejnego kwartału spowolnienia sprzedaży działu produktów do pielęgnacji skóry - wynika z raportu Reutera.

REKLAMAEco&More belka w artykułach Perły (23-29.09.2020)
Spadek sprzedaży produktów Nivea i La Prarie wpłynął na spowolnienie w koncernie Beiersdorf

Spadek sprzedaży produktów Nivea i La Prarie wpłynął na spowolnienie w koncernie Beiersdorf (fot. mat.prasowe)

Na wieść o spowolnieniu sprzedaży marek Nivea i La Praire, akcje spółki spadły w tym tygodniu. Organiczny wzrost sprzedaży w grupie spadł do 4,1 procent w 2019 r., w porównaniu do wzrostu o 4,3 procent w pierwszych dziewięciu miesiącach.

Segment konsumencki odnotował roczny wzrost sprzedaży o 4,8 procent, w porównaniu z 5,1 procent w pierwszych dziewięciu miesiącach. Roczna sprzedaż osiągnęła 7,653 miliardów euro (8,53 miliarda dolarów).

W swoim oświadczeniu prezes koncernu, Stefan de Loecker powiedział: „Chociaż spodziewamy się trudnych sytuacji w roku budżetowym 2020… z niecierpliwością czekamy na rok fiskalny z ostrożnym optymizmem”.

Spowolnienie wzrostu firmy jest spowodowane odchodzeniem przez konsumentów od marek masowych, takich jak Nivea, na rzecz niszowych opcji oraz produktów zawierających naturalne składniki. W tym celu Beiersdorf uruchomił jednostkę ds. innowacji, która kładzie większy nacisk na rozwój niezależnych marek.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony