HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

 

18 maja 2022, 09:43wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Duża różnica w dynamice wartościowej i ilościowej świadcząca o dużym wzroście cen niektórych produktów w aptekach

Duża różnica w dynamice wartościowej i ilościowej świadcząca o dużym wzroście cen niektórych produktów w aptekach (fot. shutterstock)

Przez rok na polskim rynku ubyło niemal 300 aptek. Indywidualnych było w kwietniu tego roku mniej o 213 w porównaniu z kwietniem 2021 r., a sieciowych o 84. Wypracowały one sprzedaż w wysokości 3,7 mld zł.

Liczba aptek indywidualnych zmniejszyła się w kwietniu tego roku o 213 w porównaniu z kwietniem 2021 r., a w porównaniu poprzednim miesiącem jest ich mniej o 11. Natomiast liczba aptek sieciowych skurczyła się o 84 rdr. i 11 mdm. W sumie aptek i punktów aptecznych ubyło przez rok 297 i jest ich obecnie 13 034.

Za to sprzedaż w aptekach stacjonarnych odnotowała najwyższy wzrost jeśli chodzi o kwiecień na przestrzeni ostatnich lat – 17 proc. rdr wartościowo i 9 proc. rdr ilościowo. Duża różnica w dynamice wartościowej i ilościowej świadcząca o dużym wzroście cen niektórych produktów w aptekach.

Apteki stacjonarne sprzedały w kwietniu około 160 mln różnych produktów, za kwotę 3,7 mld zł. Średnia cena leków OTC wyniosła 19, 56 zł, a kosmetyków 25,71 zł. Średni miesięczny obrót w aptece indywidualnej to 192 tys. zł, a sieciowej – 384 tys. zł. Natomiast rynek e-aptek odnotował dynamikę 9 proc. rdr. i jest obecnie wart 116 mln zł.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony