REKLAMATargi Kraków - baner główny - marzec 2019

PRODUCENCI I MARKI

Marketing

MARKI

 

9 listopada 2018, 10:12wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Chanel domaga się wycofania perfum damskich Vabun „For Lady No.5” sygnowanych nazwiskiem byłego polskiego bramkarza. Firma uważa, że oznaczenie „No.5” może sugerować ich powiązanie z tą prestiżową marką kosmetyczną.

REKLAMAKongresFMCG_belka
Perfumy Radosława Majdana oprotestowała firma Chanel

Perfumy Radosława Majdana oprotestowała firma Chanel (fot. Facebook Vabun)

Radosław Majdan, były bramkarz reprezentacji i celebryta, a od 2015 roku prezes firmy kosmetycznej Vabun, zapowiadał rozwój portfolio produktowego i wejście na nowe rynki. Ekspansję zagraniczną ma ułatwić mu dofinansowanie z PARP (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości) w wysokości prawie 270 tys. zł, które właśnie otrzymał. 

Jednak zanim podbije świat, musi odpowiedzieć na zarzuty giganta kosmetycznego Chanel. W środę z zarządem Vabun skontaktowali się jego przedstawiciele, którzy żądają aby spółka Radosława Majdana zakończyła produkcję jednego z zapachów.

”Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że używanie spornego oznaczenia No.5 doprowadzi do konfuzji” - twierdzą przedstawiciele Chanel. 

Jaka jest odpowiedź firmy Radosława Majdana? "Polskie perfumy posiadają zupełnie inny znak towarowy, inny wygląd flakonika, inną nasadkę, inną barwę perfum oraz inną woń zapachu, a opakowanie oraz opis produktu wykonane są innym kolorem na odmiennym tle oraz inną czcionką zarówno na opakowaniu, jak i na flakonie. Co więcej, oznaczenie No.5 zapisane jest odmiennym stylem w stosunku do produktu firmy Chanel, a pełna nazwa znaku towarowego to "for Lady No.5" – tłumaczy w komunikacie ESPI spółka należąca do Radosława Majdana.

Spór nie został jeszcze rozwiązany, bo spółka Majdana rozważa kilka opcji – jego polubowne rozwiązanie, rebranding i wycofanie tej linii produktu.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony