REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020

PRODUCENCI I MARKI

Prawo i finanse

PRAWO

 

28 lutego 2020, 10:17wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Revlon to kolejna firma, obok J&J, która została pozwana z powodu domniemanej zawartości azbestu w swoich kosmetykach

Revlon to kolejna firma, obok J&J, która została pozwana z powodu domniemanej zawartości azbestu w swoich kosmetykach (fot. adobe stock)

Revlon to kolejna firma kosmetyczna, która musi stawić czoła zarzutom, że w swoich produktach na bazie talku używa azbestu powodującego raka.

REKLAMA

Amerykańska firma kosmetyczna staje w obliczu kroków prawnych podjętych przez kobietę, która twierdzi, że rozwinął się u niej rak międzybłoniak po ekspozycji na produkty Revlona.

Małżeństwo z Maryland, Laura i Edward McDaniel, złożyli pozew w sądzie stanu Nowy Jork. Laura McDaniel uważa, że ​​diagnoza międzybłoniaka, którą otrzymała w styczniu wynika z wcześniejszego zatrudnienia jej ojca w Revlonie, międzynarodowej firmie kosmetycznej zajmującej się pielęgnacją skóry, perfumami i makijażem z siedzibą w Nowym Jorku.

Domaga się teraz 20 milionów dolarów zadośćuczynienia i 40 milionów dolarów odszkodowania o charakterze karnym. Jej mąż Edward McDaniel chce 5 milionów dolarów za udrękę psychiczną i utratę towarzystwa, gdyż rzekomo skażony azbestem talk w produktach kosmetycznych spowodował raka u jego żony.

W amerykańskich sądach wniesiono ponad 16 000 pozwów sądowych, w których twierdzono, że stosowanie talku zanieczyszczonego azbestem spowodowało różne nowotwory. Większość przypadków dotyczy kobiet i raka jajnika.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony