REKLAMAWH Market_banner glowny_maj-czerwiec 2020

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Revlon planuje zredukować 1000 miejsc pracy z powodu cięcia kosztów i restrukturyzacji

Revlon planuje zredukować 1000 miejsc pracy z powodu cięcia kosztów i restrukturyzacji (fot. FB Revlon)

Revlon ogłosił nowy plan optymalizacji i restrukturyzacji biznesu na 2020 r., mający na celu „zbudowanie silniejszej globalnej działalności biznesowej”, w ramach której firma może zredukować około 1000 miejsc pracy.

REKLAMAEurus_belkawartykulach_maj2020

W nowej strategii Revlon skoncentruje się na „strukturze kapitału i podstawach przyszłego wzrostu”, a firma podpisała umowę z Jeffries w celu restrukturyzacji zadłużenia krótkoterminowego. Umowa z Jeffries zapewni 850 mln dolarów nowego finansowania, które zostanie przeznaczone na spłatę obligacji Senior Notes, z terminem spłaty pożyczki terminowej w lutym 2021 r.

Oczekuje się, że do końca 2020 r. program obniży koszty o 200–230 mln dol., przy czym około 60 proc. tych oszczędności będzie pochodzić z redukcji zatrudnienia w 2020 r. Revlon wykorzysta środki na utworzenie zrestrukturyzowanej spółki.

Prezydent i CEO  Revlon, Debra Perleman powiedziała: „Dzięki ulepszonej strukturze kapitału, zwiększonej płynności oraz bardziej wydajnemu i usprawnionemu biznesowi jestem bardziej niż kiedykolwiek pewna, że jesteśmy w stanie wykorzystać możliwości w naszej branży i nadal dostarczać doskonałe produkty naszym kluczowym interesariuszom, globalnym klientom i co najważniejsze, naszym oddanym konsumentom ”.

Revlon kontynuuje współpracę z Goldman Sachs w celu zbadania „strategicznego alternatywnego procesu” dotyczącego sprzedaży swojego portfolio i regionalnych marek.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony