HANDEL I DYSTRYBUCJA

Rynek

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

12 października 2020, 18:26wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Bartosz Urbaniak, Szef Bankowości Agro BNP Paribas na Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę, BNP Paribas

Bartosz Urbaniak, Szef Bankowości Agro BNP Paribas na Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę, BNP Paribas (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

Moim zdaniem detal świetnie zdał egzamin podczas pierwszej fali pandemii, a menagerowie branży handlowej wiedzą, jak zarządzać sprzedażą – powiedział Bartosz Urbaniak, szef bankowości Food&Agro BNP Paribas na Europę Środkowo-wschodnią i Afrykę, podczas Retail & FMCG Congress Poland & CEE

REKLAMAIX FBK_Baner w artykule_23.04.-22.06.2021

Będziemy mieli do czynienia z chwilowym robieniem zapasów w czerwonych strefach, więc mogą wystąpić drobne, lokalne problemy z zaopatrzeniem, ale nie będzie ogólnospołecznego ruchu czyszczenia półek, ale detaliści przygotowali się na drugą falę pandemii – wynika z wypowiedzi Bartosza Urbaniaka.

Europejczycy nie obawiają się braku zaopatrzania w sklepach. Z badań przeprowadzonych przez firmę McKinsey w pięciu krajach europejskich wynika, że obawa o brak zaopatrzenia była jedną z ostatnich czynnikiem wywołujących niepokój podczas pandemii. Wśród poszczególnych społeczeństw były spore różnice. Polacy i Hiszpanie wyrażali większe obawy niż Niemcy. Sporo będzie zależało od tego, jak zareagują media, bo Polacy są strachliwi.
Zapytany o spadek sprzedaży w hipermarketach podczas pandemii, ekspert z BNP Paribas podkreślił, że hipermarket ma pewne walory, takie jak zrobienie zakupów w jednym miejscu, co może być zaletą w tych czasach. 

Jeśli chodzi o częstotliwość chodzenia do sklepów i trendy zakupowe, przyzwyczajenie Polaków jest bardzo silne. Jak tylko minie pandemia, Polacy wrócą do swojego ulubionego zajęcia – uważa Bartosz Urbaniak.
Bartosz Urbaniak wziął udział w debacie pt.: „New reality in retail. Biznes w świecie gwałtownych zmian i szybkich decyzji”.
Debata odbyła się w formie hybrydowej. Rozmówcami Łukasza Stępniaka, redaktora naczelnego portalu wiadomoscihandlowe.pl byli również Paweł Musiał, prezes zarządu Profi Rom Food, Karolina Zajdel Pawlak, managing director w firmie Nielsen i Maciej Herman, prezes Lotte Wedel, którzy wzięli udział na miejscu w centrum kongresowym w Warszawie. Online z uczestnikami debaty rozmawiali Tomasz Suchański, prezes zarządu Żabka Polska i Sergei Goncharov, Dyrektor Generalny Pyaterochka X5 Retail Group.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony