REKLAMA

PRODUCENCI I MARKI

Eksport

Prawo i finanse

PRACA

 

11 października 2019, 17:22wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

(fot. materiały prasowe/PZPK)

Rosja wydłuża termin wdrożenia wymogów traceability dla perfum i wód toaletowych z 1 grudnia 2019 do 1 lipca 2020! - komentarz Blanki Chmurzyńskiej-Brown, dyrektor generalnej Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. 

REKLAMA

Jeszcze we wrześniu br. członkowie Związku otrzymali szansę udziału w spotkaniu organizowanym przez Departament Handlu i Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ambasadę Rzeczypospolitej w Moskwie z przedstawicielami rosyjskiego rządu. Przedstawiliśmy wtedy pytania dotyczące niejasnych dla nas aspektów nowego systemu traceability.

Dziś wiemy już, że między innymi te rozmowy przyczyniły się do przygotowania przez Rosję nowego projektu regulacji, dotyczącego przesunięcia zastosowania wymogów w zakresie etykietowania na perfumy i wody toaletowe z 1 grudnia 2019 r. na 1 lipca 2020 r. Na razie jest to tylko projekt, którego konsultacje zakończą się 29 października br. Niemniej dla naszej branży to niezwykle ważny krok naprzód.

Nie byłby on możliwy bez bliskiej współpracy Związku z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Ambasadą w Moskwie, a na arenie europejskiej – Cosmetics Europe, rosyjskiego Association of Perfumery, Cosmetics, Household chemicals and Hygienic goods i Komisji Europejskiej. Tylko w takim gronie jesteśmy w stanie wypracowywać skuteczne stanowiska w relacjach z Rosją dla eliminacji ograniczeń w dostępie polskich kosmetyków do tego wschodniego rynku.

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego zasilał działania ww. partnerów przekazując na bieżąco informacje i stanowiska wypracowane z udziałem firm członkowskich, w oparciu o pytania, wątpliwości i doświadczenia przedsiębiorców. Działania te przyniosły tak oczekiwaną przez wszystkich zmianę podejścia strony rosyjskiej. Mamy nadzieję, że dłuższy termin wdrażania nowego traceability zminimalizuje wskazywane przez Związek negatywne dla wszystkich skutki pośpiechu rosyjskich władz.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony