REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020
Przychody Baltony wzrosły o 16 proc. rok do roku

Przychody Baltony wzrosły o 16 proc. rok do roku (fot. Baltona)

Zarząd Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego "Baltona" S.A. podał roczne wyniki sprzedaży. Skonsolidowane przychody Grupy Kapitałowej w grudniu 2019 roku wyniosły 47.413 tys. zł i były wyższe od wyników osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku o 21 proc.

REKLAMA

Za okres styczeń-grudzień 2019 roku wyniosły one 556.704 tys. zł i były wyższe od wyników osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku o 16 proc. W całym roku sprzedaż w sklepach (Travel Retail) wzrosła o 23 proc. rdr. W tym samym okresie wpływy z gastronomii (F&B) zmalały o 8 proc., a wpływy z działalności B2B – o 9 proc. łącznie przychody spółki rdr wzrosły o 16 proc.

Jak informuje Baltona, na wyniki sprzedaży w grudniu 2019 roku miały wpływ w szczególności odbudowanie potencjału zakupowego dzięki środkom pozyskanym z emisji obligacji serii B oraz jednoczesne rozpoczęcie okresu niższego, posezonowego ruchu lotniczego.

Baltona ma zapłacić na rzecz Przedsiębiorstwa „Państwowe Porty Lotnicze” ok. 726 tys. Takie wyliczenia spółka otrzymała 10 stycznia od BNP Paribas Bank Polska S.A. Bank zakończył wewnętrzną procedurę weryfikacji żądań w/w wypłat z gwarancji bankowych na rzecz PPL i z żądanej przez PPL kwoty przekazał do realizacji w dniu 14 stycznia 2020 r. łączną kwotę ok. 726 tys. zł. Żądania wypłat z pozostałych gwarancji, o których mowa w raporcie bieżącym zostały zweryfikowane negatywnie przez Bank ze względu na braki formalne.

Baltona jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Została założona w 1946 r. jako państwowa spółka zajmująca się zaopatrzeniem okrętów. Gdy uruchomiła sklepy detaliczne, zakupy w nich mogli robić m.in. marynarze i rybacy, płacąc specjalnymi bonami. Po przemianach ustrojowych w całym kraju pozostało 260 sklepów z charakterystycznym logo obładowanego marynarza.

Dziś Baltona to największa w Polsce sieć sklepów wolnocłowych. 25 jest w Polsce. Tylko w Warszawie na Okęciu spółka ma ich 14, a pozostałe zlokalizowane są w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie i Bydgoszczy. Poza granicami sklepów Baltony jest 9 i funkcjonują one na lotniskach we Francji i Włoszech, w Rumunii, Estonii i na Ukrainie. W atrakcyjnych cenach oferują m.in. perfumy i kosmetyki.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony