REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Prawo

 

20 listopada 2017, 08:16Zakaz handlu jednak we wszystkie niedziele? Rośnie poparcie w obozie PiS

Zakaz handlu jednak we wszystkie niedziele? Rośnie poparcie w obozie PiS (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Walka NSZZ "Solidarność" o wprowadzenie zakazu handlu we wszystkie niedziele może osiągnąć zamierzony skutek – donosi „Rzeczpospolita”. Coraz bardziej realny wydaje się scenariusz, w którym handel zostanie jeszcze bardziej ograniczony, niż planował obóz PiS.

REKLAMABELL - belka w artykułach Perły - 25.09.-01.10.2020

Jak tłumaczą przedstawiciele NSZZ Solidarność, obecny projekt ustawy nie zakłada ograniczenia handlu w niedzielę, a wręcz przyzwolenie na otwieranie sklepów i innych placówek handlowych w ten dzień. To zaprzeczenie pierwotnej idei ustawy. Ponadto związek chce utrzymania ograniczeń dla handlu internetowego, a także hurtowni oraz stacji benzynowych.

Z kolei jak zadeklarował Janusz Śniadek, szef sejmowej podkomisji odpowiedzialnej za przepracowanie ustawy, obecnie przygotowywane są poprawki mające usunąć sklepy internetowe z listy podmiotów objętych planowaną ustawą.

Wszystkie strony czekają teraz na ogłoszenie terminu drugiego czytania projektu ustawy (możliwe, że odbędzie się ono pod koniec bieżącego tygodnia). Wtedy zgłoszone mają zostać wszystkie poprawki.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Gustav 3 ponad rok temu

  To chyba będzie bardziej przejrzyste jak będą cztery, a supermarkety i tak swoją zgarną, pewnie w sobotę będzie istna masakra – wydłużone godziny pracy, promocje i dak dalej

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~radzimir 2 ponad rok temu

  Niech będą i cztery to tylko pomoże małym, osiedlowym sklepom, często rodzinnym firmom, które mają pod górkę kiedy obok usadowił się wielki supermarket

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cosmic 1 ponad rok temu

  Mogą być i cztery wolne niedziele, mniej zamieszania, a nie wierzę, żeby markety wiele na tym straciły, odkują się w sobote i pitak przygotowując masę promocji itp. Czymś sciągną masę ludzi do siebie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony