REKLAMAFBK_Banner Główny

KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

 

7 lutego 2022, 14:25wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Prognozuje się, że do 2031 roku wzrost zapotrzebowania na kosmetyki z naturalne ze składnikami ziołowymi, takimi jak: lawenda, rumianek, rozmaryn, olejek jojoba czy aloes będzie wzrastać.

Prognozuje się, że do 2031 roku wzrost zapotrzebowania na kosmetyki z naturalne ze składnikami ziołowymi, takimi jak: lawenda, rumianek, rozmaryn, olejek jojoba czy aloes będzie wzrastać. (fot. Shutterstock)

Badanie przeprowadzone przez Future Market Insights wskazuje, że w latach 2021-2031 rynek ziołowych kosmetyków wzrośnie o ponad 6 proc. Rośnie świadomość i zapotrzebowanie konsumentów na niedrogie, organiczne kosmetyki zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Te trendy będą napędzać rynek ziołowych produktów kosmetycznych.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Konsumenci na całym świecie koncentrują się na prowadzeniu zrównoważonego stylu życia. Zmiana wzorców zachowań stworzyła sprzyjające warunki dla rozwoju rynku ziołowych produktów kosmetycznych.

Przejście od kosmetyków syntetycznych do ziołowych nabrało tempa w ciągu ostatnich kilku lat, co zwiększy sprzedaż ziołowych produktów o 6,1 proc. CAGR w latach 2021-2031. Wysokie zapotrzebowanie na lepszą przejrzystość składników wykorzystywanych w produktach kosmetycznych zmusiło liderów branży do postawienia na bardziej organiczną pielęgnację skóry.

Oczekuje się, że do 2031 roku wzrost zapotrzebowania na kosmetyki naturalne ze składnikami ziołowymi, takimi jak: lawenda, rumianek, rozmaryn, olejek jojoba, aloes ( stosowany w leczeniu problemów ze skórą, trądzikiem i włosami) itp., będzie wzrastać.

Ekstrakty ziołowe są dodawane do kosmetyków, ponieważ są bogate we właściwości przeciwdrobnoustrojowe i przeciwutleniające oraz hamują przebarwienia. Ponadto składniki ziołowe, takie jak np. oczar wirginijski, ziele wierzby, ekstrakt z zielonej herbaty i inne ekstrakty roślinne chronią skórę przed promieniowaniem UV i zanieczyszczeniami. 

Cena i perspektywy rozwój kategorii

Ziołowe kosmetyki są stosunkowo droższe niż produkty zawierające syntetyczne składniki. To hamuje wzrost światowego rynku ziołowych produktów kosmetycznych. Niektóre kluczowe czynniki, które wpływają na cenę ziołowych kosmetyków, to wysokie i zmienne ceny surowców, pracochłonne procesy produkcyjne oraz kosztowna certyfikacja finalnego produktu.

Inne wyzwania, przed którymi stoją gracze rynkowi to szeroka dostępność produktów pseudoupiększających. Wielu klientów nie jest w stanie odróżnić naturalnych produktów kosmetycznych od tych, które opierają się  fałszywych oświadczeniach marketingowych.

Które produkty ziołowe są najpopularniejsze?

Rynek ziołowych produktów kosmetycznych został podzielony na: pielęgnację ciała, włosów, skóry, produkty do kąpieli, perfumy i makijaż. Wśród nich oszacowano, że segment produktów do pielęgnacji skóry ma największy udział w wartości tej kategorii w 2021 r. Oczekuje się, że pozostanie dominujący w okresie prognozy, czyli do roku 2031.

Popyt na makijaż rośnie na całym świecie. Tradycyjnie te kosmetyki są dedykowane kobietom, ale stopniowo obserwuje się rosnący trend makijażu wśród mężczyzn, który otworzyły nową grupę demograficzną na rynku ziołowych produktów kosmetycznych.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony